فرمانده مدیریت ومقابله باكرونا در كلانشهر تهران عنوان كرد

تهران از مهم ترین مراكز داغ بیماری كرونا

تهران از مهم ترین مراكز داغ بیماری كرونا به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی فرمانده مدیریت و مقابله با كرونا در كلانشهر تهران، تهران را یكی از مهمترین مراكز داغ بیماری كرونا برشمرد كه با هیچ استان دیگری در كشور قابل قیاس نیست و در همین رابطه اجرای طرح ملی بسیج غربالگری كرونا توسط معاونان بهداشتی سه دانشگاه پایتخت با همكاری شهرداری،  بسیج و سپاه را یك حماسه بزرگ عنوان نمود.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، دكتر علیرضا زالی در جلسه شورای فرماندهی عملیات مدیریت بیماری كرونا در كلان شهر تهران كه با حضور دكتر كریمی رئیس دانشگاه علوم پزشكی تهران، دكتر كوهپایه رئیس دانشگاه علوم پزشكی ایران، سردار رحیمی فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ، سردار یزدی فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ، نمایندگانی از سازمان های مختلف شهرداری تهران، دادستانی عمومی و انقلاب، سازمان بازرسی تهران، بهشت زهرا (س) و سایر اعضا برگزار شد، به تبیین وضعیت تهران در ایام اخیر پرداخت.
آمار متوفیان كرونا نسبت به میزان مبتلایان
وی با اشاره به اینكه هم اكنون ۱۴۹ بیمارستان دانشگاهی در تهران درگیر فرآیند خدمت رسانی به بیماران كرونایی هستند، درصد آمار متوفیان كرونایی را نسبت به میزان مبتلایان بستری شده در بیمارستانها ۲، ۳ و نسبت به كل مراجعان ۱.۳ درصد در تهران عنوان نمود و اظهار داشت: این آمار نشان دهنده كار بزرگی است به مدد جامعه پزشكی، اساتید، كادر درمان و همكاران در تهران انجام شده است.
متوسط سن متوفیان در شهر تهران
زالی متوسط سن متوفیان در شهر تهران را ۶۹، ۲ سال ذكر كرد كه نسبت به آمار كشوری بالاتر است و اضافه كرد: بیشتر بستری شدگان در بیمارستان ها در رنج سنی ۵۰-۴۰ سالگی قرار دارند و این امر حاكی از این است كه افراد مسن به هشدارها و سفارش ها توجه كرده و كمتر از منزل خارج شده اند.
از ابتدای انتشار كرونا آمار مبتلایان صعودی بوده
فرمانده ستاد مقابله با كرونا با اشاره به اینكه از آغاز انتشار كرونا تابحال بجز دو یا سه روز بقیه ایام با صعود آمار مبتلایان روبرو بوده ایم، تصریح كرد: در سه روز اخیر شاهد رشد آمار كلی مراجعان بدحال، سرپایی، بخش های بستری و ویژه بودیم كه نگران كننده است و باید مورد توجه قرار گیرد.
اجرای طرح ملی بسیج غربالگری كرونا حماسه آفرین بود
زالی در ادامه اضافه كرد: با اجرای طرح ملی بسیج غربالگری كرونا به همت معاونان بهداشتی سه دانشگاه پایتخت و با همكاری شهرداری و بسیج و سپاه؛ یك حماسه بزرگ در تهران آفریده شد. در خلال هفته گذشته حدود ۱۰ درصد مردم غربالگری شدند و با همكاری مجموعه شهرداری این طرح سرعت گرفته و مدلی متفاوتی شكل گرفته است كه درصورت موفقیت می تواند بعنوان یك الگوی بین المللی مطرح شود.
وی تهران را یكی از مهمترین مراكز داغ بیماری كرونا برشمرد كه با هیچ استان دیگری در كشور قابل قیاس نیست و خواهان همكاری اعضای شورا در مورد دریافت تصمیمات و مصوباتی برای مقابله و مهار بیماری شد.
فرمانده ستاد مقابله با كرونا در تهران در بخش دیگری از صحبت هایش از زحمات مسئولان شهرداری و سازمان بهشت زهرا در مورد ساماندهی اجساد متوفیان كرونا قدردانی نمود و اظهار داشت: حماسه بزرگی در آرامستان بهشت زهرا (س) شكل گرفت و باوجود صعوبت كار همكاران با همت و غیرت و رشادت به ساماندهی اجساد، تغسیل و تدفین آنان پرداختند كه قابل ستایش است.
معتادان متجاهر سبب شیوع و گسترش بیماری می شوند
زالی با اشاره به اینكه معتادان متجاهر بدون سرپناه ضمن عدم رعایت دستورات بهداشتی و پیشگیرانه سبب شیوع و گسترش بیماری می شوند، خواهان جمع آوری و بازگشت آنان به مراكز قبلی نگهداری آنان نظیر بازپروری ها و... شد.
در ادامه جلسه هر یك از اعضای حاضر به ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در جهت پیشگیری و مقابله با كرونا در كلانشهر تهران در محدوده كاری خود پرداخته و نظرات و پیشنهادات خویش را مطرح نمودند كه مورد بحث و تبادل نظر اعضا قرار گرفت.
از جمله موضوعات مطرح شده در این جلسه می توان به جمع آوری معتادان متجاهر به مراكز قبلی، كاهش آمار دزدی از منازل، كاهش ۵۸ درصدی تردد در محورهای مواصلاتی تهران، افزایش ترافیك غیر سنگین درون شهر در ایام اخیر، حمل و نقل هوایی، نحوه ساماندهی متوفیان مبتلا به كرونا، رعایت دستورالعمل های مربوطه، پلمب واحدهای صنفی متخلف، توسعه دولت الكترونیك و دوركاری افراد از این طریق، تدوین پروتكل واحد برای پروازهای داخلی و خارجی اشاره نمود.
زالی همینطور در ستاد فرماندهی مقابله با كرونا در كلانشهر تهران كه با حضور روسا و معاونان سه دانشگاه علوم پزشكی پایتخت با اشاره به ضرورت تدوین بخشنامه ای برای بازگشایی بخشهای عادی بیمارستانها تصریح كرد كه بعد از آبلاغ این بخشنامه باید از راه ویدئو كنفرانس برای بیمارستان ها تبیین شود.
وی با اشاره به نیاز بیماران غیركرونایی به مراقبت های درمانی و پزشكی در این وضعیت بحرانی تصریح كرد كه در این شرایط می توان به مبحث راه اندازی كلینیك های مجازی برای ارائه خدمت به بیماران توجه كرد و هر بیمارستانی متناسب با اقتضائات و بخشهای تخصصی خود می تواند نسبت به راه اندازی این كلینیك ها و خدمت رسانی به بیماران اقدام نماید.
فرمانده ستاد مقابله با كرونا در كلانشهر تهران در بخش دیگری از سخنان خود تدوین یك بخشنامه حمایتی و پكیج قانونی برای تیم های درمانی با همكاری پزشكی قانونی را ضروری دانست.
زالی با اشاره به محدود بودن تخت های ویژه ICU در هر سه دانشگاه اظهار نمود: در تهران ۲۰۰۰ تخت ویژه در دانشگاههای دولتی داریم كه اغلب این تخت ها اشغال هستند.
وی با تاكید بر ضرورت توسعه تخت های ICU در بیمارستانهای بزرگ دولتی سه دانشگاه تصریح كرد: با سرمایه گذاری در این راستا مشكلات بخش درمان در مقابله با بحران كرونا و آینده رفع می شود.
در ادامه این نشست روسای دانشگاه های علوم پزشكی تهران و ایران و معاونان درمان آنها هم ضمن بیان گزارش هایی به ارائه نظرات و پیشنهادات خود درمورد آغاز به كار بخش های بیمارستانی و پروتكل بازگشت به كار پرسنل مبتلا به كرونا پرداختند.
بنابر اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی، برپایه این گزارش در این نشست دكتر زالی فرمانده ستاد مقابله با كرونا در كلانشهر تهران، دكتر كریمی رئیس دانشگاه علوم پزشكی تهران، دكتر كوهپایه - رئیس دانشگاه علوم پزشكی ایران، معاونان درمان سه دانشگاه و سایر اعضا حضور داشتند.1399/01/20
19:11:46
5.0 / 5
3491
تگهای خبر: آب , بهداشت , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک