99 درصدجمعیت تحت پوشش دانشگاه علوم پزشكی زاهدان از لحاظ مبتلاشدن به كرونا غربالگری شدند

99 درصدجمعیت تحت پوشش دانشگاه علوم پزشكی زاهدان از لحاظ مبتلاشدن به كرونا غربالگری شدند به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی سیستان و بلوچستان رئیس دانشگاه علوم پزشكی زاهدان اظهار داشت: هم اكنون نود و نه درصد جمعیت تحت پوشش دانشگاه با تماس تلفنی مراقبان سلامت كه بوسیله تلفن 4030  با سرپرستاران خانوار برقرار شده است از لحاظ كرونا مورد غربالگری قرار گرفته اند.


دكتر هاشمی شهری با اشاره به اینكه 3 هزار و 300 تخت بستری الان در بیمارستان های دانشگاهی در استان وجود دارد اشاره كرد: 180 تخت ویژه ICU و 750 تخت نقاهتگاه نیز آماده شده است.
او همینطور باتوجه به انتشار برخی شایعات درباب عدم وجود لوازم حفاظت شخصی در بیمارستان ها اشاره كرد: وسایل حفاظتی در حد استانداردهای موجود در بیمارستان ها و مراكز بهداشتی و درمانی وجود دارد.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی زاهدان اظهارداشت: تكنسینهای پرتوان اورژانس تا بخشهای تخصصی و فوق تخصصی، با تمام توان برای حفاظت از حریم سلامت مردم سراپا همچنان در تلاشند و اینگونه شایعه سازی ها نمی تواند در اراده همكاران ما تاثیری داشته باشد.
دكتر هاشمی شهری افزود: باتوجه به فعالیت 16 ساعته مراكز غربالگری در همه شهرستان های تابعه، مردم می توانند بجای مراجعه به بیمارستان ها در صورت داشتن علائمی مانند سرفه خشك، گلودرد، تب و به خصوص تنگی نفس به این مراكز غربالگری كه همه روزه از ساعت 8 بامداد تا ۲۴ فعال می باشند مراجعه كنند.
وی ادامه داد: پراكندگی واحدهای ارائه دهنده خدمات درمانی در بخش های دانشگاهی، دولتی، خصوصی و خیریه، استقرار نظام مراقبت آماری و دسترسی سهل و لحظه ای به اطلاعات را دشوار كرده است، امّا با شروع همه گیری و همزمان با تشكیل ستاد بحران كرونا، نظام جمع آوری اطلاعات و ثبت آمار در رابطه با كرونا فعال شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی زاهدان اظهارداشت: نظام فعلی ثبت آمار و اطلاعات تجارب ارزشمندی را در بدنه نظام سلامت به وجود آورده است و لازم است تا این ساختار و تجارب در دوران پسا كرونا نیز برای ثبت و مراقبت بیماری ها حفظ شود و توسعه یابد.
منبع:

1399/01/20
22:44:10
5.0 / 5
3315
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , پزشك , ثبت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک