سفر ایران به منطقه توران و پاسخهای محیط زیست

سفر ایران به منطقه توران و پاسخهای محیط زیست به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی یكی از سه یوزپلنگ در اسارت پارك پردیسان- در حالی به منطقه حفاظت شده «توران» منتقل شد كه واكتش های زیادی درباره نحوه انتقال آن تا شفاف نبودن برنامه های تكثیر در اسارت را به دنبال داشت.به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، روز یكشنبه (۱۷ فروردین ماه) خبرهایی از پارك پردیسان تهران در خصوص انتقال یوزپلنگ های در اسارت آن به منطقه حفاظت شده توران در استان سمنان در شبكه های اجتماعی منتشر گردید. هر چند كه طی ماه های اخیر مبحث انتقال یوزها به زیستگاه شان برای تكثیر در اسارت مطرح بود اما عدم انتشار جزئیات مشخصی از این برنامه، هدف آن، شیوه های تكثیر در اسارت و... سبب شد كه انتقال یوزها با ابهامات و انتقاداتی از جانب فعالان محیط زیست و برخی كارشناسان همراه شود. در نهایت سازمان حفاظت محیط زیست طی این روز «ایران» - یكی از سه یوزپلنگ موجود در اسارت - را به توران منتقل كرد اما در جریان این انتقال برخی كارشناسان حیات وحش در زمینه های مختلفی همچون روش بیهوش سازی یوزها، باكس نگهداری آنها، نوع انتقال و استرس وارده به یوزها انتقاد كردند.

با وجود اینكه سازمان حفاظت محیط زیست قصد داشت كه در این روز «كوشكی و ایران» - دو یوزپلنگ دیگر پارك پردیسان - را به منطقه حفاظت شده توران منتقل كند اما كوشكی علیرغم پرتاب دارت بی هوش نشد.

ایمان معماریان - دامپزشك حیات وحش كه مدتی پزشك پردیسان بود- به ایسنا می گوید: پیش از این هم یوزهای پردیسان بارها برای انجام معاینات مختلف در بازه زمانی مشخص با پرتاب دارت بیهوش شده بودند و نیاز نبود كه برای این كار حیوان را ساعتهای طولانی در معرض استرس قرار داد. برای مثال در بازه زمانی دو تا سه ساعته هر سه یوز موجود در قرنطینه را بیهوش می كردیم و معاینات خویش را انجام می دادیم.
پرتاب دارت به یوزها در سال های گذشته

1399/01/21
12:14:34
5.0 / 5
3518
تگهای خبر: پزشك , حفاظت , حیات وحش , حیوان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی
دوستان خرید و فروش حیوان خانگی
خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک