وقوع بی هنجاری منفی دمایی در كشور

وقوع بی هنجاری منفی دمایی در كشور به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی رئیس مركز ملی خشكسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی ضمن اشاره به اینكه دمای هوا به تدریج در كشور گرم خواهد شد اما با این وجود در بعضی نقاط تا 6 درجه سانتیگراد نسبت به میانگین طولانی مدت كمتر است، اظهار داشت: این بی هنجاری منفی دمایی كماكان ادامه دارد و بارش ها نیز در اریبهشت در محدوده نرمال پیش بینی می شود.


احد وظیفه در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینكه طی روزهای ابتدایی اردیبهشت سامانه ای بارشی در كشور فعال خواهد شد، اظهار نمود: طی این مدت بیشترین بارش در جنوب و جنوب شرق كشور در استان های فارس، جنوب بوشهر، غرب و جنوب كرمان و غرب هرمزگان رخ می دهد.

وی با اشاره به اینكه این بارش ها به صورت رگبار خواهد بود، اظهاركرد: بر مبنای مدلهای پیشبینی حدود ۵۰ میلیمتر بارش در این مناطق طی روزهای پایانی فروردین و روزهایی ابتدایی اردیبهشت خواهیم داشت.

وظیفه افزود: در ایام ابتدایی هفته اول اردیبهشت در استان های لرستان، كرمانشاه، كردستان و چهار محال و بختیاری بارش ها نسبت به میانگین دراز مدت كمتر و در شمال و شمال غرب كشور تا حدوی بیشتر از حد نرمال پیشبینی می شود. طی این بازه زمانی در تهران هم بارش ها كمتر از حد نرمال خواهد بود.

رئیس مركز ملی خشكسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی با اشاره به اینكه در ایام پایانی هفته اول اردیبهشت تا اواسط هفته دوم بارش ها به نیمه شمالی كشور محدود می شود، اظهار داشت: در این زمان هم انتظار می رود كه بارش های سنگینی در استان خراسان شمالی داشته باشیم.

به قول وی از اواسط هفته دوم اردیبهشت تا هفته سوم بارش ها كم و بیش در تمام نقاط كشور در محدوده نرمال و تا حدودی در بعضی مناطق بیشتر از میانگین دراز مدت خواهد بود.

وظیفه در ادامه درباره وضعیت دمای هوا در كشور طی روزهای آینده اظهاركرد: بی هنجاری منفی دمایی در كشور (كاهش دما نسبت به میانگین دراز مدت خود ) همچنان ادامه دارد و ازاین رو دمای هوا در بیشتر مناطق كشور تا هفته آینده حدود ۱ تا ۳ درجه سانتیگراد زیر حد نرمال پیشبینی می شود البته این كاهش دما در نیمه شرقی نسبت به میانگین دراز مدت حدود ۳ تا ۶ درجه سانتیگراد خواهد بود.

رئیس مركز ملی خشكسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی با تاكید بر اینكه روند گرم شدن دمای هوا در كشور طی روزهای آینده رخ می دهد اما نسبت به میانگین دراز مدت اردیبهشت ماه كمتر خواهد بود، اظهار نمود: این بی هنجاری منفی دمایی طی هفته آینده همچنان ادامه دارد و در اواخر هفته دوم اردیبهشت شرایط تا در بعضی مناطق نرمال می شود اما در استان هایی مانند جنوب فارس، هرمزگان و بخش هایی از كرمان و برخی نقاط سواحل دریای خزر دمای كمتر از حد نرمال خواهیم داشت.

وظیفه در انتها با اشاره به اینكه عبور سامانه های بارشی از كشور علت بی هنجاری منفی دمایی است، اظهار داشت: پیشبینی می شود طی روزهای پایانی اردیبهشت دمای هوا در كشور به صورت میانگین در شرایط نرمال و بیشتر از نرمال باشد.

منبع:

1399/01/27
15:03:55
5.0 / 5
3211
تگهای خبر: بارش , دام , دریا , دما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک