افزایش ۳۱ درصدی بارش ها در كشور بعلاوه فهرست استان های كم بارش و پربارش

افزایش ۳۱ درصدی بارش ها در كشور بعلاوه فهرست استان های كم بارش و پربارش خرید و فروش حیوان خانگی: برمبنای اطلاعات مركز خشكسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی بارش ها در كشور نسبت به میانگین طولانی مدت حدود 31 درصد افزایش یافته، همین طور در تمام استانها به جز چهار استان بارش ها در محدوده نرمال و بیش از نرمال گزارش شده است.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، از ابتدای سال آبی تابحال ۲۵۴.۵ میلیمتر بارش در كشور داشتیم كه این میزان نسبت به میانگین طولانی مدت حدود ۳۱ درصد افزایش یافته است همین طور در این میان سه استان گیلان، مازندران و لرستان بعنوان پربارش ترین استانها اعلام شده اند. بدین جهت بارش ها در استان گیلان ۷۴۳.۴ میلیمتر است كه نسبت به طولانی مدت ۱۵ درصد بیشتر شده است. در استان مازندران نیز بارش ها با ۶۱۱ میلیمتر، ۳۳ درصد بیشتر شده است. در استان لرستان نیز بارش ها نسبت به میانگین طولانی مدت افزایشی ۲۰ درصدی داشته اند.
چهار استان كم بارش نسبت به میانگین طولانی مدت هرچند كه بارش ها در بیشتر استان های كشور در محدوده نرمال و بیش از معمول است اما چهار استان تابحال نتوانسته اند به بارش های نرمال سالانه خود برسند. برمبنای اطلاعات مركز ملی خشكسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی استان چهار محال و بختیاری ۱۷ درصد و استان كهگیلویه و بویر احمد ۱۳ درصد كمبود بارش دارند. استان های كرمانشاه و كردستان نیز به ترتیب با ۳ و ۰.۳ درصد كم بارشی مواجهند.
از سوی دیگر با وجود اینكه بارش ها در كشور نسبت به میانگین طولانی مدت افزایش یافته است اما بررسی آمار نشان میدهد كه بارش ها طی سال آبی جاری نسبت به سال آبی ۹۸-۹۷ كمتر شده است. طی سال آبی گذشته ما در كشور ۲۸۴/۷ میلیمتر بارش داشتیم كه نسبت به میانگین طولانی مدت ۴۶ درصد بیشتر شده بود.
وضعیت بارش ها در تهرانبررسی اطلاعات نشان میدهد كه وضعیت بارش ها در تهران مناسب می باشد. از مهرماه تابحال ۳۱۲ میلیمتر بارش در تهران داشته ایم كه این میزان نسبت به میانگین طولانی مدت ۵۱ درصد بیشتر شده است. نكته مثبت دیگر درمورد بارش ها در استان تهران این است كه حدودا در تمام استان های كشور بارش ها نسبت به سال قبل كاهش یافته است اما در تهران میزان بارش حتی نسبت به سال قبل افزایش داشته است همین طور باید به این نكته اشاره نمود كه بارش باران در پایتخت طی روز ۶ و ۷ اسفند سال قبل با ۵۵.۵ میلیمتر ركورد ۶۹ ساله را زد.
وضعیت بارش ها در استان های كشور و مقایسه آن با طولانی مدت


منبع:

1399/01/31
11:46:01
5.0 / 5
3186
تگهای خبر: آب , بارش , ثبت , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک