اخطار معاون وزیر بهداشت نسبت به افزایش مبتلا شدن به كرونا در مازندران

اخطار معاون وزیر بهداشت نسبت به افزایش مبتلا شدن به كرونا در مازندران به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی مازندران معاون كل وزیر بهداشت اظهار داشت: در مازندران به صورت شفاف اخطار می دهم با وجود كاهش مبتلایان نسبت به اسفند ماه اما آمار مبتلا شدن طی روزهای اخیر نسبت به هفته پیش افزایش جزئی دارد.


دكتر ایرج حریرچی عصر امروز در حاشیه جلسه با رئیس دانشگاه علوم پزشكی بابل با اشاره به اینكه این افزایش مبتلا شدن در مازندران نگران كننده است، اظهار نمود: مردم مسافرت های قبل از ماه رمضان و داخل این ماه را به حداقل برسانند.
وی خاطرنشان كرد: از امروز ممنوعیت تردد بین استان ها برداشته شد و این بازگشایی ترددها با هدف اقتصادی و برای كسب وكارها بود و مردم عزیز همچنان باید به شعار در خانه بمانیم كاملا وفادار بمانیم.
تا اطلاع ثانوی تا كشف دارو و واكسن در مقیاس ماه و سال باید به زندگی با كرونا عادت كنیم
معاون وزیر بهداشت تصریح كرد: تا اطلاع ثانوی در كل دنیا، حتی كشورهایی كه به نظر می آید پاك هستند، پیك دوم، سوم و چندم كاملا محتمل است.
دكتر حریرچی افزود: اینطور نیست كه اگر در قم و گیلان شیوع شدید داشتیم و الان افت كرده، پرونده این بیماری بسته شد.
وی اظهار داشت: استان مازندران كه در یك برهه زمانی، پیك بیماری داشت، الان بیماری كنترل شده است اما این به معنای این نیست كه خیالمان راحت شده است.
معاون كل وزارت بهداشت بیان نمود: ما به صورت خلاصه به زندگی با كرونا، احتیاطات مربوط به كرونا، رعایت بهداشت فردی، رعایت فاصله گذاری اجتماعی تا حد مقدور، كماكان تا اطلاع ثانوی در مقیاس ماه و سال تا كشف دارو و واكسن كه معلوم نیست قابل دسترسی همه كشورها باشد، باید عادت نماییم.
عامل اصلی انتشار بیماری در سطح جامعه، اشخاص كم علامت و بی علامت هستند
دكتر حریرچی اضافه كرد: هم اكنون وزارت بهداشت مرحله دوم غربالگری را انجام می دهد؛ در مرحله اول غربالگری با تمامی افراد تماس گرفتیم و در اغلب استان ها با بالای ۹۹ درصد افراد تماس گرفته شد.
وی با اشاره به اینكه در مرحله دوم غربالگری، با بیشتر از ۸۰ درصد افراد تماس گرفته شد، اظهار نمود: یكی از اقدامات بزرگی كه در حال انجام می باشد، غربالگری با تست مولكولی نمونه از حلق و بینی برای اشخاص كم علامت و بی علامت است و یا كسانی كه تماس نزدیك با مبتلایان داشتند.
معاون كل وزارت بهداشت عامل اصلی انتشار بیماری در سطح جامعه، اشخاص كم علامت و بی علامت دانست و اظهار داشت: كسانی كه علامت دارند، ایزوله و بستری می شوند؛ این مورد در ۲۱ استان در حال انجام می باشد و به مرور به سایر استان ها تعمیم داده می شود.
دكتر حریرچی افزود: اقدام بزرگ دیگری كه با دانشگاه صنعتی شریف انجام شده، این است كه با نرم افزار تلفن همراه افرادی كه مبتلا ویا به جاهایی رفتند كه افراد مبتلا وجود داشتند، را شناسایی ومحدودیت هایی را ایجاد می نماییم و همینطور مردم می توانند از راه نرم افزاری مناطق حضور افراد مبتلا را شناسایی كنند.
وی خاطرنشان كرد: همانطور كه این ویروس هوشمندانه عمل می كند، ما هم باید هوشمندانه عمل نماییم و تاكتیك ها را بروز نماییم و آرایش دفاعی را به میزان لازم عوض نماییم تا بتوانیم بر این بیماری پیروز شویم.
معاون وزارت بهداشت با اشاره به اینكه ما به غیر از برخی از ورزشكاران، از سلبریتی ها و افراد مشهور خودمان كار عمده و قابل توجهی ندیدیم، خاطرنشان كرد: این ویروس در سطح جهان بیشتر فقرا را درگیر می كند و فقرایی كه درگیر می شوند، عوارض بیشتری دارند.
دكتر حریرچی اضافه كرد: در كشور انگلیس، سیاه پوستان و آسیایی ها ۱۴ درصد جمعیت را می سازند اما كسانی كه فرم شدید بیماری را دارند و در آی سی یو بستری هستند، ۲۸ درصد می باشند.
وی با اشاره به اینكه در آمریكا میزان مرگ سیاه پوستان و فقرا دو برابر سفید پوستان و ثروتمندان است، اظهار داشت: عوارض اقتصادی بیماری بیشتر متمركز بر فقرا، افراد روزمزد و شاغلین بخش خصوصی است.
معاون وزارت بهداشت با اشاره به اینكه الان وقت این است كه به هم كمك نماییم، افزود: الان در كشورها افراد سلبریتی و افراد مشهور و محبوب نقش بسیار بزرگی در آموزش مسایل كرونا، كمك مالی مستقیم و جمع آوری كمك های مردمی را دارند.
فاصله گذاری اجتماعی باید به خوبی توسط مردم رعایت شود
دكتر سید فرزاد جلالی رئیس دانشگاه علوم پزشكی بابل در ادامه این نشست اظهار داشت: ما از اواخر بهمن ماه درگیر كرونا شدیم و در یك هفته الی ۱۰ روز اخیر خوشبختانه آمار بسیار كم و یا خیلی زیاد نشده است.
وی اظهار نمود: با عنایت به این كه بازگشایی اصناف را داشتیم، منتظر آمارها در هفته پیش رو هستیم.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی بابل تصریح كرد: اگر در یك هفته تا ۱۰ روز آینده آمارهای ما كاهشی باشد، می توانیم خیالمان راحت باشد از پیك اول اما رعایت ها و معیارهای فاصله گذاری هوشمند به خوبی باید توسط مردم عزیز رعایت شود.1399/02/01
23:57:18
5.0 / 5
3202
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک