وضعیت دما و بارش كشور در ماه رمضان

وضعیت دما و بارش كشور در ماه رمضان به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی رئیس مركز ملی خشكسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی ضمن اشاره به اینكه طی روزهای آینده روند گرم شدن هوا در كشور به كندی پیش خواهد رفت، اظهار داشت: دمای هوا تا اوایل خرداد در بیشتر مناطق كشور در محدوده نرمال و در بعضی استان ها كمتر از نرمال پیشبینی می شود.


احد وظیفه در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینکه طی هفته جاری تا اوایل هفته آینده دما حدودا در تمام مناطق کشور حدود یک تا سه درجه زیر نرمال پیشبینی می شود، اظهار نمود: در جنوب استان فارس، غرب هرمزگان و جنوب کرمان دمای هوا تا پنج درجه زیر نرمال خواهد بود.
وی با اشاره به اینکه از هفته آینده تا ۲۱ اردیبهشت دمای بیشتر استان های کشور در محدوده نرمال پیشبینی می شود، خاطرنشان کرد: انتظار می رود که دمای هوا در مناطق جنوبی و غربی کشور و برخی مناطق مرکزی و شمال شرق بین دو تا سه درجه زیر نرمال و هوای خنک ادامه داشته باشد.
رییس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی افزود: برپایه پیشبینی ها دمای هوا در هفته آخر اردیبهشت در شرایط نرمال خواهد بود. امکان دارد که دما در سواحل دریای خزر کمی گرایش به بیشتر از نرمال داشته و در جنوب شرق کشور بخصوص استان خوزستان حدود یک تا سه درجه بیشتر از میانگین دراز مدت باشد.
وظیفه درباره وضعیت بارش ها در کشور طی اردیبهشت ماه توضیح داد: بارش ها طی هفته جاری در جنوب، جنوب غرب، غرب و شمال شرق در حد نرمال می باشد و در استان هایی مانند کهگیلویه و بویر احمد، جنوب چهار محال و بخیتاری، شرق خوزستان، غرب فارس، خراسان شمالی و خراسان رضوی بارش ها تا حدودی بیشتر از نرمال پیشبینی می شود.
به گفته رئیس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی طی هفته آینده هم بارش ها در بیشتر مناطق در محدوده نرمال و در بخش های شمال شرقی و دامنه های جنوبی البرز بیشتر از حد میانگین پیشبینی می شود.
وظیفه در انتها با اشاره به اینکه طی هفته چهارم اردیبهشت تا هفته اول خرداد از شدت بارش ها کم می شود اما همچنان در محدوده نرمال خواهد بود، اظهار داشت: طی نیمه دوم اردیبهشت و نیمه اول خرداد بارش ها بیشتر به صورت تصادفی خواهد بود چون که زمین گرم تر می شود و بخار آب ناشی از دریاچه هایی فصلی و آب بندها رگبار و رعد و برق را به دنبال دارد ازاین رو این گونه بارش ها خیلی پیشبینی پذیر نیستند.1399/02/07
13:09:23
5.0 / 5
3407
تگهای خبر: آب , بارش , دام , دریا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک