با در نظر گرفتن شرایط كرونایی

مقررات ثبت نام دانش آموزان در سال تحصیلی جدید اعلام گردید

مقررات ثبت نام دانش آموزان در سال تحصیلی جدید اعلام گردید به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی با امضای وزیر آموزش و پرورش دستورالعمل اجرایی ثبت نام دانش آموزان ابلاغ گردید.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، وزیر آموزش و پرورش «دستورالعمل اجرایی ثبت نام دانش آموزان» را در جهت اتخاذ تدابیرلازم به منظور انجام ثبت نام دانش آموزان در فضایی امن و آرام، سیاست کاهش تمرکز و تفویض اختیار و با در نظر گرفتن شرایط خاص مواجهه با ویروس کووید۱۹(کرونا) به ادارت کل آموزش و پرورش استان ها ابلاغ نمود.
در این دستورالعمل بر رعایت؛ اصل تکریم، کرامت انسانی و حفظ احترام خانوده ها، انتخاب افرادی دارای حسن خلق، صبور و آگاه به قوانین و مقررات در ستادهای ثبت نام، دستورالعمل های بهداشتی با عنایت به شیوع ویروس کرونا، اجرای پروتکل های بهداشتی، تعیین سهمیه های ثبت نام در مدارس در دوره های مختلف تحصیلی از راه سامانه دانش آموزی، اطلاع رسانی بموقع و تمهید مقدمات لازم به منظور جلوگیری از ازدحام تاکید گردیده است.
شایان ذکر است؛ در دستورالعمل اجرایی ثبت نام دانش آموزان در جهت تسهیل درامر ثبت نام، دو بخش مجزای مقررات عمومی ثبت نام ومقررات ثبت نام در مدارس غیردولتی، استعدادهای درخشان و شاهد گنجانده شده است و در هر بخش شرایط و موارد لازم برای ثبت نام شرح داده شده است که در ادامه خواهد آمد.

مقررات عمومی ثبت نام
ثبت نام کلیه نوآموزان دوره پیش دبستانی در سامانه سناد به تفکیک کدهای دولتی، با مشارکت مردم و غیردولتی الزامی بوده و مسئولیت ثبت نام با مدیر مدرسه است.
سن ثبت نام پیش دبستانی یک، چهار تا پنج سال تمام (متولدین 94/7/2 الی 95/7/1) و سن ثبت نام پیش دبستانی، دو، پنج تا شش سال تمام (متولدین ۲ مهر۹۳ الی ۱ مهر۹۴) است.
ثبت نام نوآموزان دوره پیش دبستانی اتباع خارجی همچون سایر دوره های تحصیلی، طبق شیوه نامه های ابلاغی بلامانع است.
اجرای محدوده بندی جغرافیایی برای ثبت نام دانش آموزان به استناد ماده ۳۱ آئین نامه اجرایی مدارس صورت پذیرد.
ثبت نام دانش آموزان در پایه دهم آموزش متوسطه، با تاکید بر رعایت اولویت های تعیین شده در نمون برگ های هدایت تحصیلی و تشکیل کارگروه مشاوره ای انتخاب رشته به منظور بهره برداری و تکمیل ظرفیت اسمی کلاس ها با رعایت مفاد بخشنامه شماره ۲/۷۱۰ مورخ ۱۹ فروردین۹۹ و راهکارها و سیاست های توسعه متوازن با رویکرد توسعه آموزش های فنی وحرفه ای و کاردانش در دوره دوم آموزش متوسطه صورت پذیرد.
به استناد بخشنامه شماره ۶۱۲۹۸ مورخ ۱۱تیر۹۷ برقراری هرگونه رابطه مالی مدارس با مؤسسات درمورد برگزاری آزمون و کتاب های کمک درسی ممنوع می باشد.
به استناد ماده ۳۰ آئین نامه اجرایی مدارس، برگزاری آزمون ورودی، مصاحبه وتعیین شرط معدل برای ثبت نام دانش آموزان و دریافت هرگونه وجه (به جز وجوه مربوط به بیمه حوادث و کتاب های درسی) در زمان ثبت نام مجاز نیست و نباید دانش آموزی به علل مذکور از ثبت نام محروم شود.
به استناد مصوبه بیست و یکمین جلسه شورای سیاستگذاری، برنامه ریزی و نظارت مرکزی ۱۷ بهمن۹۶ و بیست و دومین جلسه شورا مورخ ۲۴بهمن۹۶ برگزاری هرگونه آزمون یا مصاحبه برای پذیرش دانش آموزان در دوره ابتدایی و پایه هفتم دوره اول متوسطه در مدارس غیردولتی ممنوع می باشد.
وجوه اختیاری مربوط به کمک های مردمی، فعالیتهای فوق برنامه، سرویس ایاب و ذهاب، لباس فرم، لباس کارگاهی، با هماهنگی و موافقت انجمن اولیا و مربیان مدرسه و بارعایت سایر قوانین و مقررات بعداز شروع سال تحصیلی امکان پذیر خواهد بود.
به منظور رعایت اصول تربیتی و باتوجه به همیت حفظ اعتماد به نفس کودکان در آغاز ورود به مدرسه، برگزاری هرگونه مصاحبه یا آزمون برای نوآموزان پیش دبستانی و کلاس اولی در کلیه مدارس شامل دولتی و غیردولتی در زمان پذیرش و ثبت نام ممنوع می باشد.
تمامی نوآموزان بدو ورود به پایه اول دبستان ملزم به شرکت در برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی می باشند و شرکت نوآموزان پیش دبستانی در برنامه سنجش مطابق دستورالعمل سازمان آموزش وپرورش استثنایی و معاونت آموزش ابتدایی وزارت متبوع انجام می شود.
به استناد ماده ۷ اساسنامه مدارس عشایری مصوبه شماره ۱۷۶۸۸۲ مورخ ۱آذر۹۴، سنجش بدو ورود دانش آموزان عشایری الزامی و مجانی می باشد و باتوجه به کوچ رو بودن عشایر بازه زمانی سنجش بدو ورود آنان تا آخر مهرماه خواهد بود.
دانش آموزان گروه های صدمه دیده شنوایی، بینایی، معلول جسمی – حرکتی و دارای اختلال های هیجانی – رفتاری خفیف تامتوسط، در صورت دارابودن شرایط می توانند در تمامی دوره های تحصیلی برابر شیوه نامه اجرایی آئین نامه آموزش وپرورش تلفیقی و فراگیر در مدارس عادی ثبت نام کرده و از خدمات مربوط برخوردار شودند.
مدارس هیأت امنایی از نوع مدارس دولتی محسوب شده و دریافت هرگونه هزینه به جز هزینه های خدمات آموزشی و پرورشی فوق برنامه که به تصویب هیأت امنایی مدرسه رسیده است، توسط این مدارس ممنوع می باشد.
ثبت نام در مدارس دوره دوم آموزش متوسطه نظری و هنرستان های فنی وحرفه ای نمونه دولتی، تابع شرایط و ضوابط مندرج در دستورالعملی خواهد بود که متعاقبا از جانب وزارت آموزش وپرورش به ادارات کل آموزش وپرورش استان ها ابلاغ می شود.
ثبت نام دانش آموزان در مدارس بزرگسالان بارعایت مفاد آئین نامه آموزشی نظام جدید دوره دوم آموزش متوسطه شیوه نیم سالی – واحدی، بزرگسالان، یادگیری از راه دور ایثارگران و داوطلبان آزاد داخل کشور که طی بخشنامه شماره ۱۷۳۹۷۸/۴۰۰ مورخ ۲۰آذر۹۶ به ادارات کل آموزش وپرورش استان ها ارسال شده انجام می پذیرد.
رعایت دستورالعمل جامع معافیت تحصیلی، مبحث بخشنامه شماره ۱۸۹۶۰۶/۴۰۰ مورخ ۱۲دی۹۶ در ثبت نام دانش آموزان ذکور الزامی است.
مقررات ثبت نام در مدارس غیردولتی، استعدادهای درخشان و شاهد:
ثبت نام دانش آموزان در مدارس غیردولتی، استعدادهای درخشان و شاهد علاوه بر رعایت آئین نامه های مصوب شورایعالی آموزش وپرورش با رعایت مقررات ذیل انجام می گیرد:
در مدارس غیردولتی نصب پوستر نرخ شهریه مصوب ابلاغی به همراه رئوس کلیه فعالیت ها در محل ثبت نام و در معرض دید اولیا دانش آموزان و مراجعین الزامی است.
مدارس غیردولتی در زمان ثبت نام صرفاً مجاز به دریافت شهریه مصوب ( برنامه هفتگی مصوب شورایعالی آموزش وپرورش و فوق برنامه درسی) می باشند و دریافت هزینه خدمات از قبیل تغذیه بین روز، لباس متحدالشکل، ایاب و ذهاب و هزینه تشکیل کلاس های تابستانی و فعالیت غیردرسی از اولیای دانش آموزان با هماهنگی و موافقت انجمن اولیا و مربیان مدرسه و کسب موافقت شورای نظارت بر مدارس و مراکز غیردولتی منطقه/ ناحیه در زمان مقرر امکان پذیر خواهد بود.
مدیران مدارس غیردولتی موظف اند، هنگام ثبت نام با ورود به سامانه مشارکت های مردمی به آدرس mosharekatha.ir نسبت به انعقاد قرارداد دریافت شهریه بین ولی دانش آموز و واحد آموزشی در سامانه تعیین شهریه اقدام و یک نسخه از قرارداد تکمیل شده را چاپ و بعد از مهر و امضا به ولی دانش آموز تحویل دهند.
کلیه قراردادها به صورت الکترونیکی و از سامانه مذکور باید صورت گیرد و قرارداد دستی فاقد اعتبار است.
مدارس استعدادهای درخشان:
ثبت نام پذیرفته شدگان پایه هفتم از راه سنجش و پذیرش ورودی دبیرستان های دوره اول استعدادهای درخشان برپایه بند (د-۱) ضوابط و شرایط پذیرش ثبت نام در دستورالعمل سنجش و پذیرش این مدارس به شماره ۱۸۹۹۸۷/۱۰۴ مورخ ۱۲بهمن۹۸ مجاز است.
ثبت نام پذیرفته شدگان آزمون ورودی دبیرستان های دوره دوم استعدادهای درخشان در پایه دهم، برپایه بند (د-۱) دستورالعمل آزمون ورودی این مدارس به شماره ۱۸۹۹۸۷/۱۰۴ مورخ ۱۲بهمن۹۸ صورت پذیرد. همینطور دانش آموزان پایه نهم مدارس استعدادهای درخشان سال تحصیلی ۹۹-۹۸ از شرکت در آزمون پایه دهم سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ معاف هستند.
ثبت نام دانش آموزان پایه های تحصیلی و تربیتی (دوره اول متوسطه) مصوبه شانزدهمین جلسه کمیسیون معین شورایعالی آموزش وپرورش به شماره ۹۳۳۴۸/۱۲۰ مورخ ۵ دی۹۷ و در دوره دوم با رعایت مفاد مواد ۶۶ و تبصره ماده ۷۷ آیین نام آموزشی دوره دوم متوسطه (روزانه) مصوب جلسه ۹۳۲ شورایعالی آموزش وپرورش مورخ ۱۷خرداد۹۵ صورت گیرد.
ثبت نام دانش آموزان متقاضی انتقال در دبیرستان های دوره اول و دوره دوم استعدادهای درخشان، بارعایت کف نمره مدرسه مدرسه مقصد و به شرط وجود ظرفیت، مطابق نقل وانتقال این مدارس و از راه سامانه نقل و انتقال دانش آموزان مدارس استعدادهای درخشان با موافقت استان های مبدأ و مقصد صورت گیرد.
انتقال دانش آموزان پایه هفتم و دهم این مدارس در سال اول پذیرش در آزمون ورودی، در میان مدارس استعدادهای درخشان درون یک شهرستان به استناد بند بخش(و) دستورالعمل شماره ۱۸۹۹۸۷/۱۴۰ مورخ ۱۲ بهمن ۹۸ اکیداً ممنوع می باشد.
ثبت نام دانش آموزان پایه دهم پذیرفته شده در آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان در رشته ای غیر از رشته پذیرفته شده در سنجش ورودی، ممنوع می باشد.
تصمیم گیری درمورد امکان یا عدم امکان انتقال به هریک از مدارس استعدادهای درخشان، در اختیار اداره کل آموزش وپرورش استان خواهد بود.
ثبت نام دانش آموزان پایه یازدهم مدارس استعدادهای درخشان متقاضی تغییر رشته تحصیلی با رعایت شرایط و ضوابط تغییر رشته و به شرط وجود ظرفیت و صرفا در صورت دارا بودن کف امتیاز قبولی در رشته موردنظر در آزمون ورودی پایه دهم بلامانع است.
میزان حق الثبت مدارس استعدادهای درخشان، برپایه مصوبه هیأت امنا سمپاد که معادل 50 درصد مبلغ بخشنامه مربوط به ثبت نام در مدارس غیردولتی هر شهر است، توسط اداره کل آموزش وپرورش استان تعیین و به مدارس استعدادهای درخشان ابلاغ می شود.
در هنگام ثبت نام دانش آموزان، مدیران این مدارس با توجه به مفاد آئین نامه ارزشیابی تحصیلی و تربیتی (دوره اول متوسطه) مصوب شانزدهمین جلسه کمیسیون معین شورایعالی آموزش وپرورش ۴ مهر ۹۷ وجود کتب تکمیلی ویژه این مدارس را از دانش آموزان دریافت و نسبت به ثبت سفارش کتب فوق از راه سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی به صورت گروهی اقدام نمایند (وجوه دریافتی باید به حساب مدرسه واریز شود) لازم به ذ کر است بخشنامه محتوای تکمیلی به شماره ۵۲۳۹۸/۱۰۴ مورخ ۵ تیر۹۵ در دوره اول و دوم مدارس استعدادهای درخشان در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ لازم الاجرا است.
مدارس شاهد:
تغییرات بخشنامه ثبت نام مدارس شاهد: (سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹)
امتیاز نوه رزمنده هر ماه ۵ امتیاز و حداکثر ۷۰ امتیاز می باشد.
اعمال ضریب ۲۰ برای محاسبه امتیاز معادل در بند ج جدول ۱-۶ امتیازات
بند ج از ردیف ۳-۶ امتیاز خیر مدرسه ساز حذف می گردد.
فرزندان جانبازان تا ۲۴ درصد از پرداخت ۴۰ درصد کمک سرانه مصوب ستاد اجرایی شاهد استان معاف می باشند.
ثبت نام دانش آموزان در پایه دهم منوط به کسب شرایط ورود به شاخه ورشته موردنظر(بدون درنظرگرفتن اولویت دانش آموز برای ثبت نام در فرم شماره ۷ هدایت تحصیلی یا همان الف –ب – ج) بعلاوه شرایط علمی ورود به پایه دهم مندرج در جدول۱-۵ و کسب امتیاز لازم طبق جدول۱-۶ امتیازبندی است.
دانش آموزان دوره دوم متوسطه با اولویت ایثارگری (دانش آموزان جانباز و فرزندان جانبازان تا ۲۵ درصد) (ورودی و ادامه تحصیل) چنانچه حداکثر در ۲ درس کمتر از حد نصاب نمره را کسب نمایند، می توانند در مدارس شاهد ثبت نام کنند.
دستورالعمل ثبت مدارس شاهد (۱۴۰۰-۱۳۹۹) به صورت کامل جهت بهره مندی همکاران و اولیای در سامانه سجا وسایت اداره کل شاهد بارگذاری و قابل استفاده می باشد.1399/02/23
13:57:42
5.0 / 5
3091
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیمه , ثبت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک