آخرین وضعیت پلاسما درمانی در ایران برای كرونایی ها

آخرین وضعیت پلاسما درمانی در ایران برای كرونایی ها به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی سرپرست پروژه پلاسما درمانی كرونا در ایران اظهار داشت: تزریق پلاسما سبب می شود كه ایمنوگلوبولین موقت برای بدن ایجاد و ویروس كشته شود و به همین جهت تا زمان ساخت واكسن اصلی می توان از این روش برای كرونا بهره برد.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، دکتر حسن ابوالقاسمی درباره جدید ترین نتایج به دست آمده از پروژه پلاسمادرمانی در ایران با اشاره به اینکه پلاسمادرمانی در دو فاز انجام شد، اظهار داشت: فاز اول پلاسمادرمانی در بیمارانی خیلی بدحال انجام و نتایج آن در اختیار وزارت بهداشت قرار داده شد. نتیجه این بود که اگر پلاسمادرمانی در بیماران خیلی بد حال زود شروع شود، می تواند سبب نجات بیماران شده و هر چه دیرتر صورت گیرد، اثربخشی آن کمتر خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه این روش در 50 بیمار خیلی بدحال و در 115 بیمار شدید آزمایش شد، اضافه کرد: برای بیماران با وضعیت شدید اما غیربدحال هم پلاسما تزریق شد و وضعیت این افراد با بیمارانی که پلاسما نگرفتند، از نظر مرگ و میر و طول مدت بستری در بیمارستان مقایسه شد. برپایه نتایج به دست آمده شاهد کاهش در هر دو پارامتر بودیم.
ابوالقاسمی خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین نتیجه گیری هایی که از این آزمایش بدست آمد این است که پلاسما یا ایمنوگلوبولین مشتق از پلاسما باید در آینده تولید و به بازار بیاید و در نخستین برخورد با بیمار تزریق شود، در این صورت نتیجه خیلی عالی خواهد بود.
سرپرست پروژه پلاسما درمانی کرونا در ایران اظهار داشت: یعنی باید به سمتی برویم که در قدمی پیشگیرانه به بیمارانی که از نظر ریسک فاکتورها در معرض خطر زیادی قرار دارند، پلاسما تزریق شود.
وی در پاسخ به این سؤال که آیا می توان از پلاسما درمانی بعنوان واکسن اولیه نام برد، افزود: البته این کار یک نوعی از واکسیناسیون است، اما فعال نیست، یعنی ایمنوگلوبولین زمان محدودی دارد. واکسن سبب می شود تا ایمنوگلوبولین فعال و در بلند مدت ایجاد شود، اما پلاسما سبب می شود همان زمان که نیاز است نتیجه بگیریم و می تواند ویروس را در زمان تزریق از بین ببرد.
ابوالقاسمی اظهار نمود: این روش در حقیقیت ایجاد یک ایمنی موقت و کوتاه مدت برای کسانی است که در معرض ویروس قرار می گیرند، فکر می کنم اگر کووید-19 ادامه پیدا کند پیش از ساخت واکسن اصلی، این دارو می تواند نقش پیشگیری را داشته باشند. یعنی در افراد با ریسک بالا، در تماس یا در معرض خطر می توان بعنوان یک روش پیشگیرانه استفاده گردد.
وی اظهار داشت: به شکل جدی به وزارت بهداشت سفارش می کنم این روش را تایید و بعنوان روش درمانی کرونا استفاده نماید، تا امروز به ما اجازه داده بود که کارآزمایی بالینی انجام دهیم. بعنوان سرپرست این طرح معتقدم که هم گرفتن پلاسما و ذخیره سازی و هم ساخت ایمنوگلوبولین کاملا روش منطقی برای کاهش مرگ و میر این بیماری در آینده است.
بنابر اعلام روابط عمومی سامانه ۴۰۳۰، وی اظهار نمود: باید پلاسما از مردم بگیریم و ذخیره نماییم تا برای ساخت ایمنوگلوبولین استفاده شود، حالا چه این ایمنوگلوبولین اختصاصی باشد و چه غیراختصاصی که در هر صورت مفید خواهد بود.1399/03/03
14:25:42
5.0 / 5
3006
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , دام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک