لایحه پشتیبانی از محیط بانان در انتظار تصویب شورای نگهبان

لایحه پشتیبانی از محیط بانان در انتظار تصویب شورای نگهبان به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی فرمانده یگان حفاظت سازمان حفاظت محیط زیست ضمن اشاره به اینكه لایحه پشتیبانی از محیط بانان در انتظار تصویب شورای نگهبان است، اظهار داشت: سازمان محیط زیست می خواهد با برگزاری دوره های آموزشی تخصصی از ۵۰ محیط بان بعنوان محیط بان دریایی استفاده نماید.به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، سرهنگ جمشید محبت خانی با اشاره به ارسال لایحه پشتیبانی از محیط بانان به شورای نگهبان اظهار نمود: دو مورد ایراد شورای نگهبان از این لایحه رفع شده است و ما در انتظار تصویب آن از جانب این شورا هستیم.
نقش استفاده از تجهیزات نوین در نحوه برخورد با متخلفان
وی با با اشاره به اینکه استفاده از تجهیزات نوین برای محیط بانان می تواند ارتباط چهره به چهره با متخلفان را کم کند، اظهار نمود: برای مثال استفاده از کوادکوپتراین توانایی را به محیط بان می دهد که از مرکز کنترل فرماندهی متخلف را شناسایی و نوع خودرو و پلاک آنرا ثبت کند.

محبت خانی با اشاره به اینکه درحال حاضر این کار به صورت سنتی و ارتباط چهره به چهره انجام می شود، خاطرنشان کرد: این مورد سبب درگیری مسلحانه بین محیط بان و متخلفان می شود اما ما با استفاده از تجهیزات نوین قادر به کنترل این درگیری های مسلحانه خواهیم شد.

به گفته فرمانده یگان حفاظت محیط زیست در صورت نیاز در مناطقی که آمار جرایم بالا است می توانیم کوادکوپترها را به سلاح مجهز و با دقت بسیار بالا آنها را کنترل نماییم. برای مثال با انجام این کار می توان با شلیک به لاستیک خودرو آنرا متوقف کرد.
نصب دوربین روی لباس محیط بانان
محبت خانی افزود: از دیگر موضوعاتی که به دنبال آن هستیم استفاده از دوربین روی لباس محیط بانان برای اثبات حق محیط بان است. عموما در مناطق چهارگانه محیط زیستی شهودی وجود ندارد و به این علت ادله کافی را در اختیار نداریم.
به کارگیری ۵۰ محیط بان بعنوان محیط بان دریایی
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به اینکه سازمان محیط زیست به دنبال آن است که به ۵۰ نفر از محیط بانان آموزش های تخصصی در حوزه حفاظت از دریاها و تالاب ها بدهد، اظهار داشت: این افراد بعد از آموزش به پاسگاه های ما در دریاها و تالاب ها منتقل می شود و از این پس محیط بان دریایی هم خواهیم داشت.
روند طولانی اثبات شهید و جانباز بودن محیط بانان، یکی از اشکالات محیط بانی
وی در ادامه ضمن بیان اینکه سال جاری و سال قبل همه محیط بانان و خانواده آنان برابر قانون بیمه شدند، اظهار داشت: یکی از اشکالات ما در حوزه محیط بانی فرایند طولانی اثبات شهید و جانباز بودن آنها است. در استان کرمان حدود دو سال قبل محیط بانی شهید شد اما هنوز نتوانسته ایم از بنیاد شهید مجوزهای لازم برای اطلاق شهید به او را دریافت نماییم. خواهش ما از بنیاد شهید این است که این روند را برای محیط بانان تسریع کند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه هم اکنون به علت بارندگی های خوب در کشور حجم پوشش گیاهی در مناطق حفاظت شده افزوده شده است که این مورد پتانسیل آتش سوزی را بالا می برد، تصریح کرد: پارسال بیشتر از ۷۰ درصد از آتش سوزی ها در مناطق محیط زیست علت انسانی داشتند ازاین رو از گردشگران در طبیعت خواهش می نماییم که اگر مبادرت به روشن کردن آتش در این مناطق می کنند قبل از ترک محل از خاموش شدن کامل آن اطمینان پیدا کنند.

محبت خانی در انتها اظهار داشت: رها کردن زباله هایی مانند شیشه، بطری های آب معدنی و... در طبیعت در تابستان می تواند سبب شود که آنها مانند ذره بین عمل کنند که وقوع آتش سوزی و صدمه رسیدن به حیات وحش و پوشش گیاهی را به دنبال دارد. باتوجه به اینکه سازمان محیط زیست کمبودهایی در حوزه محیط بانی دارد از عموم گردشگران می خواهیم که به این نکات توجه نمایند.
1399/03/08
13:20:22
5.0 / 5
2787
تگهای خبر: آب , آتش , آموزش , بارندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک