معاون عمرانی وزیر كشور مطرح كرد:

نقش تأثیرگذار شهرداری ها و شوراهای شهر در افزایش سرمایه اجتماعی

نقش تأثیرگذار شهرداری ها و شوراهای شهر در افزایش سرمایه اجتماعی به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی گلستان معاون عمرانی وزیر كشور اظهار نمود: شهرداری ها و شوراهای اسلامی شهر نقش تأثیرگذاری در افزایش وفاق، همدلی و سرمایه اجتماعی دارند.مهدی جمالی نژاد که ظهر امروز در جمع شهرداران استان گلستان در مینودشت صحبت می کرد، اظهار داشت: سال قبل سالی سختی بود که با سیل آغاز و با کرونا به اتمام رسید. علیرغم این همه بحران و بعلاوه تحریم ها و مشکلات اقتصادی، مردم ما خیلی صبور بودند و باید سخاوتمندی آنها را قدر دانست.

وی بیان نمود: مشکلات و بحران ها با وجود سختی هایی که به همراه داشت، شیرینی هایی هم داشت که آن دوستی بین مردم بود. در ماجرای سیل دیدیم که استان های حادثه دیده از زلزله به استان های درگیر با سیل کمک می کردند. در همین استان گلستان از سرپل ذهاب به سیل زدگان کمک هایی ارسال شد.

معاون عمرانی وزیر کشور با اشاره به نقش شهرداران و دهیاران در شرایط سخت، اظهار داشت: مدیران باید در شرایط سخت خویش را نشان دهند. شهرداری یا شورای شهر نباید بوی فساد یا نبود شفافیت بدهد. ساده زیستی شهرداران، شفاف بودنشان و دل به مردم بستن آنها می تواند اعتمادسازی کند.

جمالی نژاد با تاکید بر اینکه مردم تشنه خدمت هستند، افزود: اعتمادسازی بسیار مهم می باشد و اگر در اینباره شهرداری ها و شوراها خوب عمل کنند سبب افزایش سرمایه اجتماعی، رفاه، هم دلی و رفاقت می شود و باعث بالا رفتن امنیت اجتماعی و امنیت ملی می شود.

وی بابیان اینکه در مجلس قبل در حوزه شهری قانون های خوبی مصوب شد، خاطرنشان کرد: سه چهار قانون شهری در مجلس دهم تصویب گردید که بی نظیر بود. یکی از آنها تصویب درآمدهای پایدار پس از ۳۷ سال بود.

معاون عمرانی وزیر کشور به اجرای پروژه هایی با عنوان ۱۴۰۰ هم اشاره نمود و اضافه کرد: به پروژه های کم هزینه و زودبازده شهرداری ها که زمان اتمام آنها تا آخر زمان شورای شهر باشد، کمک خواهد شد. شهرداری ها باید طرح های در حال اجرای خود در این خصوص را جهت بررسی به معاونت عمرانی وزارت کشور ارسال نمایند تا در صورت تصویب، تأمین اعتبار شود.

وی در ادامه به آغاز ساخت پارک امام رضا(ع) مینودشت اشاره نمود و اظهار داشت: اگر روی این پارک خوب کار شود، بیشتر از هزینه های خود می تواند درآمد داشته باشد.

جمالی نژاد ضمن برشمردن خصوصیت های استان گلستان، خاطرنشان کرد: استان گلستان فرصت های زیادی مانند دارا بودن موقعیت مرزی، برابری نسبت شهری و روستایی، تنوع جغرافیایی و تنوع قومی دارد که استفاده درست از آنها سبب درآمدزایی استان و شهرداری ها می شود.

فرماندار مینودشت هم در این نشست اظهار داشت: پس از سیلی که سال قبل در این شهرستان اتفاق افتاد، اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته است و تقریباً بالای ۹۰ درصد بازسازی خانه های روستایی که گرفتار صدمه شده بودند، انجام شده و این پروژه مراحل پایانی خویش را سپری می کند و نهایتاً در تابستان به صاحبانشان تحویل داده می شود.

سیدرضا طباطبایی با اشاره به کلنگ زنی پارک امام رضا(ع) مینودشت، خاطرنشان کرد: اقدامات خوبی در توسعه فضای سبز از جانب شهرداری ها و دهیاری های شهرستان مینودشت صورت گرفته، اما این کافی نیست و باید این گونه اقدامات افزایش یابد.

وی تصریح کرد: جاده های مواصلاتی شهرستان مینودشت دائما گرفتار رانش می شوند و باید این راه ها مورد مرمت اساسی قرار بگیرند.

طباطبائی از آغاز تعریض پل خاکی منطقه خوردیماق مینودشت خبرداد و اظهار داشت: پروژه تعریض پل خاکی شهدای گمنام مینودشت با کمک ۳ میلیارد تومانی استانداری از محل اعتبارات سیل شروع شده و تا آخر سال به اتمام می رسد.
1399/03/09
10:05:00
5.0 / 5
2886
تگهای خبر: دام , طب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک