فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی كشور اعلام كرد:

امكانات اطفای حریق با عنایت به حجم آتش سوزی در جنگل ها و مراتع محدود است

امكانات اطفای حریق با عنایت به حجم آتش سوزی در جنگل ها و مراتع محدود است خرید و فروش حیوان خانگی: فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی كشور اعلام نمود: امكانات اطفای حریق با عنایت به حجم آتش سوزی در جنگل ها و مراتع محدود است و تنگناهای اعتباری جهت تأمین بالگرد در مناطق صعب العبور و كوهستانی، مشكل اساسی سازمان جنگل هاست.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، سرهنگ علی عباس نژاد اظهار داشت: سازمان جنگل ها، پیشبینی های لازم را از آغاز فروردین ماه سال جاری کرده بود و از نیمه فروردین جلسات گوناگونی به صورت مجازی و ویدئو کنفرانس جهت مدیریت بحران حریق و جلوگیری از آن با مدیران منابع طبیعی کشور برگزار کرد.

ایشان در ادامه اظهار نمود: بارندگی های خوب ابتدای سال باعث افزایش پوشش گیاهی علفزارها در مراتع و جنگل ها شد و با گرم شدن هوا و ورود افراد در داخل طبیعت و بعضاً بی احتیاطی در روشن و خاموش کردن آتش سبب بروز حریق در جنگل ها شد.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی بیشترین وقوع آتش سوزی از آغاز سال تا کنون را در استان های خوزستان، بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد برشمرد و تصریح کرد: وقتی می بینیم خیلی از اقدامات را می توانیم برای پیشگیری و یا اطفای حریق انجام دهیم اما بخاطر محدودیت در امکانات، قادر به انجام آن نیستیم، حرص می خوریم.
عباس نژاد امروز که در یک برنامه تلویزیونی سخن می گفت از گشت و مراقبت و آماده باش کامل نیروهای حفاظتی در عرصه های منابع طبیعی از نیمه فروردین ماه اطلاع داد و اضافه کرد: تمامی این نیروها از راه مرکز فرماندهی و کنترل یگان حفاظت رصد و پایش می شوند.
او همینطور تصریح کرد: آتش سوزی ها در جنگل ها بیشتر سطحی بوده و در بسیاری جاها که از نزدیک با رئیس سازمان جنگل ها مشاهده کردیم باآنکه درختان صدمه جدی دیدند اما خیلی از تاج درختان زنده و امید به زنده مانی در آنان وجود دارد که جای شادمانی است.
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی اضافه کرد: ۳ تا ۴ مورد آتش سوزی جنگل ها در استان های خوزستان و کهگیلویه در مناطق سخت و کوهستانی اتفاق افتاده که نیروی انسانی در آنجا کاربرد نداشته و حتما باید بالگردها در اطفای آن ورود می کردند که در زمینه تأمین بالگرد با مشکلات اعتباری روبرو می باشیم.
عباس نژاد یادآوری کرد: در سال ۹۵ وزرای دفاع، کشور و جهاد کشاورزی در زمینه تأمین بالگرد تفاهم نامه همکاری امضاء کرده اند و در یکی دو سال ابتدایی حمایت های خوبی انجام شد اما حالا بدلیل بدهی های انباشته شده امکان استفاده از بالگرد با مشکلات روبرو شده است.
وی با اشاره به اینکه وزارت دفاع برای تأمین بالگرد باید با سپاه و ارتش قرارداد ببندد، بدهی هزینه پرواز بالگرد در سال های گذشته را ۳۰ میلیارد تومان اعلام نمود و اضافه کرد: تا کنون ۱۰ میلیارد تومان از آن در دو مرحله پرداخت شده است.
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی کشور در ادامه از حمایت و پشتیبانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی به خاطر اختصاص ۱۵ میلیارد تومان اعتبار حریق تشکر کرد و اضافه کرد: در کوتاه ترین زمان ممکن تجهیزاتی همچون کفش ایمنی، لباس و دمنده های آتش خاموش کن خریداری و به تمامی استان ها ارسال می شود.
وی از طریق اندازی سامانه ۱۳۹ در کنار سامانه ۱۵۰۴ اطلاع داد و اظهار داشت: این سامانه تا هفته آینده راه اندازی شده و مردم می توانند هر گونه تخلفات، تخریب و آتش سوزی در منابع طبیعی را به این سامانه خبر دهند و زنگ تلفن ۱۳۹ از هر کجای کشور به صدا در آید در ستاد فرماندهی و کنترل یگان حفاظت منابع طبیعی در ستاد سازمان تحت پیگیری قرار می گیرد.
بنا بر اعلام مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، سرهنگ عباس نژاد در مورد نرم نیروهای حفاظتی در جنگل تصریح کرد: در این حوزه با استاندارد جهانی فاصله داریم اما در شمال کشور به ازای هزار هکتار یک نفر و در جنگل های زاگرس به ازای ۶ تا ۷ هزار هکتار یک نیروی حفاظتی وجود دارد.1399/03/14
14:47:12
5.0 / 5
2955
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک