ثبت ۵ گونه پرنده جدید توسط محققان دانشگاه اراك

ثبت ۵ گونه پرنده جدید توسط محققان دانشگاه اراك به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی محققان گروه محیط زیست دانشگاه اراك، موفق به ثبت ۵ گونه پرنده جدید در استان مركزی شدند.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، دکتر امیر انصاری، عضو هیئت علمی گروه محیط زیست دانشگاه اراک، از ثبت یک رکورد جدید پرندگان در لیست پراکنش حیات وحش استان مرکزی اطلاع داد و اظهار داشت: پنج گونه پرنده جدید با نامهای کمر کولی درختی، گنجشک برفی، چک چک دم سفید، سهره صورتی و سهره جنگلی در زیستگاه های استان مرکزی مشاهده شده است.

وی اضافه کرد: تا پیش از این تعداد کل گونه های پرندگان استان مرکزی ۲۶۸ گونه بوده و با اضافه شدن این پنج گونه تعداد کل گونه های پرندگان ثبت شده در استان مرکزی به ۲۷۳ گونه می رسد.

دکتر انصاری با عنایت به اهمیت زیست بوم و گونه غنی پرندگان در استان مرکزی اظهار نمود: با عنایت به مشاهده و ثبت ۵۵۶ گونه پرنده در ایران ازاین رو حدود ۴۹ درصد پرندگان کشور در استان مرکزی مشاهده و ثبت شده است که نشان از تنوع گونه ای غنی پرندگان استان مرکزی است.

وی خاطرنشان کرد: چهار گونه پرنده جدید شامل کمر کولی درختی، چک چک دم سفید، سهره صورتی و سهره جنگلی در محوطه پردیس دانشگاه اراک و یک گونه جدید گنجشک برفی در قله شهباز شناسایی و ثبت شده است.1399/03/17
14:09:24
5.0 / 5
3006
تگهای خبر: پرندگان , ثبت , جنگل , حیات وحش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک