ضوابط حریم طرح های آبخیزداری وآبخوانداری تدوین شد

ضوابط حریم طرح های آبخیزداری وآبخوانداری تدوین شد خرید و فروش حیوان خانگی: مدیركل دفتر كنترل سیلاب و آبخوانداری سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری كشور از تدوین ضوابط و استانداردهای تعیین حریم طرح ها و پروژه های آبخیزداری و آبخوانداری در جهت حفاظت از طرح های مذكور در سطح كشور اطلاع داد.به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، ابوالقاسم حسین پور با اعلام این خبر اظهار داشت: به منظور استانداردسازی، ایجاد وحدت رویه در حفاظت از محدوده سرمایه گذاری و اجرای طرح های آبخیزداری و آبخوانداری، حفظ کارآیی و پیشگیری از هر گونه اختلال در عملکرد طرح های موصوف ناشی از سایر فعالیت ها و کاربری ها همینطور ایجاد منطقه حائل (بافر زون) و محدوده امن در پیرامون سایت های مذکور در سطح حوزه های آبخیز کشور، ضوابط حریم آبخیزداری و آبخوانداری تدوین شده است.

وی در تعریف و تبیین مبحث خاطرنشان کرد: حریم طرح ها و پروژه های آبخیزداری و آبخوانداری، عبارت از محدوده پیرامون هر طرح یا پروژه آبخیزداری و آبخوانداری است که بر حفظ پایداری، کارآیی و عملکرد طرح های موصوف اثرگذار می باشد. این بخش از اراضی، بلافصل و متصل به ساختار طرح ها و پروژه های مذکور است و دخل و تصرف غیرمجاز در آن سبب ایجاد صدمه یا اختلال در اثربخشی طرح می شود. بنابراین حفظ آن از لحاظ کالبدی - فضایی، کارکردی و ایمنی مناطق همجوار ضروریست.

مدیرکل دفتر کنترل سیلاب و آبخوانداری سازمان جنگل ها تصریح کرد: هر گونه دخل و تصرف، تغییر کاربری و ساخت و ساز در حریم و محدوده طرح ها و پروژه های آبخیزداری و آبخوانداری ممنوع می باشد.

بنابر اعلام مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، حسین پور در انتها گت: ویرایش نخست ضوابط و معیارهای فنی تعیین حریم طرح ها و پروژه های آبخیزداری و آبخوانداری، از جانب سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور با مشارکت پژوهشکده آبخیزداری تدوین شده است که بعد از طی مراحل تصویب توسط امور نظام فنی اجرایی سازمان برنامه و بودجه، ابلاغ و در چارچوب ضوابط رسمی در کشور انتشار می یابد.
1399/03/17
23:26:26
5.0 / 5
2790
تگهای خبر: آب , جنگل , حفاظت , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک