انتقاد تندگویان از نحوه توزیع بودجه حوزه جوانان و وام ازدواج

انتقاد تندگویان از نحوه توزیع بودجه حوزه جوانان و وام ازدواج به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان افزایش وام ازدواج را غیرهدفمند دانست و اظهار داشت: بودجه حوزه جوانان در كشور بین بیشتر از ۳۰دستگاه توزیع می شود اما آنچه به دست جوانان می رسد یك وام ۵۰ میلیون تومانی است تا با آن زندگی مشترك خویش را شروع كنند.به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، محمدمهدی تندگویان در نشست مجمع ملی خیرین ازدواج با اشاره به تلاش معاونت جوانان برای ایجاد مجمع خیرین ازدواج اظهار داشت: درمورد انجام کار خیر و کمک داوطلبانه بخصوص در زمان بحران ها چه توسط نهادهای دولتی و حاکمیتی و چه توسط گروه های مردمی و چه اشخاص موثر، پایش ها نشان داده است که این حوزه احتیاج به اتفاقات جدیدی دارد.

وی با اشاره به اینکه دولت بخشی از این اقدامات را انجام داده اما به نظر می آید مجلس و دستگاه های قانونگذار باید فکر جامعی در این حوزه کنند، اضافه کرد: فکر می کنم یکی از اشکالات اساسی بحث هدفمند نبودن توزیع خدمات و امکانات به جامعه نیازمند و نبود سامانه مشخص کشوری در بهره مندی عادلانه است.

معاون امور جوانان با انتقاد از اینکه دستگاه های حمایتی حاضر به تبعیت، هماهنگی و حتی عرضه گزارش عملکرد به یکدیگر نیستند و حس می کنند در یک مسابقه رقابتی حضور دارند، خاطرنشان کرد: برای مثال در مکانی سیل و زلزله آمده و گروه های مختلف از هلال احمر تا بهزیستی و کمیته امداد اقداماتی انجام می دهند، اما در خروجی می بینیم امکانات دست برخی متمرکز شده و توزیع به شکل عادلانه نبوده است.

تندگویان اضافه کرد: اگر تعداد خانواده های نیازمند و حجم کمک نهادها و خیرین و بخش خصوصی مشخص باشد و مدیریت درستی در توزیع هدفمند امکانات صورت بگیرد، مشکل برطرف می شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه باید سامانه ای ایجاد شود که خدمات عرضه شده در آن پایش شود تا تداخل کار پیش نیاید، افزود: نباید اینطور باشد که خانواده ای بارها خدمات بگیرد، اما برخی اصلا خدماتی دریافت نکنند.

معاون امور جوانان با اشاره به اینکه این مشکل باید به شکل کشوری حل شود و درخواست ما از نهادهای قانونگذار همین است، اظهار نمود: در گذشته خیران به روال سنتی کارشان را انجام می دادند و متاسفانه برخی الان هم حس خوبی به ایجاد ساختار بدون دخالت دولت و به شکل مردمی ندارند اما باید تغییر فرهنگ ایجاد شود چونکه جامعه جدید می طلبد که در ساختار سنتی تجدیدنظر و کمک ها منظم و هدفمند شود.

تندگویان با اشاره به اینکه در حوزه ازدواج شاخه های کار زیاد است و حتی می تواند بومی و منطقه ای شود، اظهار داشت: از نظر من اشتغال جوانان بهترین چاره برای مشکل ازدواج است و سبب می شود فرد آبرومندتر سر زندگی اش برود. وقتی جوانی معیشت پایدار ندارد با تعدادی لوازم زندگی مشکل برطرف نمی گردد، شاید به او یخچال بدهیم اما فردا در زندگی چه طور باید آنرا پر کند؟ بنابراین باید در کار خیر به این سمت هم حرکت نماییم. این علل سبب شدند که به سمت تشکیل مجمع خیرین ازدواج حرکت نماییم.

وی با اشاره به اینکه تشکیل مجمع ملی خیرین ازدواج سبب شفافیت کار خیرین هم می شود و اعتماد مردم هم بیشتر خواهد شد، اضافه کرد: یکی از دغدغه های ما مبحث موالید است و اگر این مورد تبدیل به یک هدف شود می توانیم از خیرین بخواهیم که کمک هایشان را حتی برای توانمندسازی زوج ها در این بخش معطوف کنند.

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اینکه امیدوارم همه استان ها پای کار بیایند تا در توافق با وزارت کشور مجمع ملی کشوری خیرین ثبت رسمی شود، اظهار نمود: الان هم دبیرخانه این مجمع در معاونت جوانان شکل گرفته است.

تندگویان با اشاره به اینکه مبحث اصلی ازدواج جوانان قانون تسهیل ازدواج است که ۱۵ سال پیش تصویب شده، خاطرنشان کرد: این درحالیست که صندوق ذخیره این قانون شکل نگرفته است. هم اکنون وام ازدواج دولت هم هدفمند نیست و شاکله مشخصی ندارد و مشخص نیست با چه هدفی آنرا پرداخت می نماییم و دنبال چه اتفاقی هستیم.

وی اضافه کرد: چند بار این مورد را مطرح کردم اما به این متهم شدم که می خواهم جلوی پرداخت وام ازدواج را بگیرم، درحالی که من مبحث پرداخت وام تجمیعی یک میلیاردی را مطرح کردم یعنی تمام بودجه های جوانان بخش های مختلف تجمیع شود. درحالی که این بودجه بین بیشتر از ۳۰ دستگاه توزیع می شود و در نهایت ۵۰ میلیون به جوانان می دهیم که زندگی مشترکشان را شروع کنند.

معاون امور جوانان ازدواج صوری، طلاق صوری و خرید و فروش وام را از تبعات پرداخت وام ازدواج دانست و اظهار داشت: این کمک به ازدواج نیست بلکه هدر دادن منابع است. با وجود اعتراضاتی که کردم قانونگذار توجهی به این نکات نکرد. این موارد نشان داده است اعتبارات در کشور به قدر کافی داریم اما مدیریت منابع درست و وحدت رویه نداریم.
منبع:

1399/03/20
21:02:44
5.0 / 5
2803
تگهای خبر: آب , ثبت , خدمات , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک