وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی مطرح كرد

حضور و تكدی گری اتباع خارجی در خیابان های كشور

حضور و تكدی گری اتباع خارجی در خیابان های كشور خرید و فروش حیوان خانگی: وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی بر لزوم حضور و مشاركت بیشترانجمن های مردم نهاد(NGO) در اجرای طرح پروسه ساماندهی كودكان كار و رفع نقصها احتمالی این طرح تاكید نمود.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، محمد شریعتمداری در نشست تخصصی «حل معضلات کودکان کار و ساماندهی آنها» در آستانه فرا رسیدن روز مقابله با کار کودکان اظهار نمود: در اجرای طرح های ساماندهی کودکان کار، حرکت و حضور فعال انجمن های مردم نهاد و گروه های داوطلب در حوزه های مربوط به افزایش توانمندی بسیار ضروری است؛ بهمین منظور، زمانبندی برای مشارکت و حضور فعال این انجمن ها در جلسات بعدی با موضوع "کودکان کار" در دستور کار قرار دارد.
شریعتمداری به ارائه دسته بندی کلی از وضعیت کودکان کار و عوامل ایجاد این لطمه اجتماعی پرداخت و اظهار داشت: یک دسته از کودکان کار دارای وضعیت خانوادگی مشخصی هستند که متأسفانه به سبب مسائل در رابطه با فقر و درآمد پایین به این ورطه کشیده شده اند. عده ای دیگر که عموما هم از اتباع خارجی هستند به صورت سازماندهی شده و تحت هدایت گروه های مافیایی در خیابان حضور دارند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر لزوم پشتیبانی از خانواده های کودکان کار، افزود: گاهی در پس حضور کودکان کار در خیابان به یک خانواده فقیر می رسیم که باید به صورت مشخص به حل مسائل آنها پرداخته شود.
وی کمک های معیشتی، حرفه آموزی و آماده سازی شغلی را همچون راهکارهایی دانست که می توان به صورت کارشناسی شده برای کودکان کار بهره برد.
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی همین طور اصرار کرد که این وزارتخانه تلاش می کند امکانات لازم برای پشتیبانی از خانواده های کودکان کار را فراهم سازد.
شریعتمداری به حضور و تکدی گری اتباع خارجی در خیابان های کشور اشاره و همکاری وزارت امور خارجه برای ساماندهی این پدیده را اساسی توصیف کرد.

۸۰ درصد از کودکان کار از اتباع خارجی
طبق گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وحید قبادی دانا، رئیس سازمان بهزیستی کشور نیز در حاشیه جلسه بررسی نحوه ساماندهی کودکان کار در آستانه فرا رسیدن روز جهانی مبارزه با کارکودکان اظهار نمود: باتوجه به دستور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای لطمه شناسی طرح های ساماندهی کودکان کار، پس از مباحث کارشناسی مختلف در نهایت الگویی برای ساماندهی کودکان کار طراحی و در این نشست ابعاد مختلف آن ارائه شد.
رئیس سازمان بهزیستی با اعلان اینکه برای ساماندهی کودکان کار خیابانی الگویی با رویکرد "خانواده محوری "مورد توجه قرار گرفته، افزود: هدف، توانمند سازی افراد و خانواده های آنها و همین طور پیش گیری از لطمه های احتمالی است که برای رسیدن به این اهداف باید آگاه سازی کافی صورت بگیرد.
قبادی دانا با اعلان اینکه در این مدل برمبنای "مدیریت مورد" عمل می شود افزود: کودکان کار خیابانی از گروه های مختلفی تشکیل می شوند؛ بعضی از این گروه ها باندهای قاچاق انسان هستند.
وی با اعلان اینکه حدود ۸۰ درصد از کودکان کار خیابان از اتباع خارجی هستند، افزود: بعضی از این کودکان نیز متعلق به خانواده های ایرانی هستند که به سبب مشکلات اقتصادی یا فرهنگی به کار خیابانی روی آورده اند.
رئیس سازمان بهزیستی با اعلان اینکه برای اجرای طرح ساماندهی کودکان خیابان از موسسات خیریه و غیردولتی نیز کمک گرفته خواهد شد، اظهار داشت: باید این فرهنگ سازی در جامعه ایجاد شود که اگر مقرر است کمکی به کودکان کار خیابانی شود بهتر است که این کمک ها به مجموعه های خیریه داده شود تا بتوان از این طریق جلوی سودجویی گروه هایی که موجب لطمه زدن به کودکان کار می شوند گرفته شود.
وی با اعلان اینکه طرح ساماندهی کودکان کار در چندماه گذشته به سبب کرونا به تعویق افتاده است، افزود: برخی مراکز برای اجرای این طرح آماده شده و همین طور آموزش های لازم به افراد شرکت کننده داده شده است. انتظار داریم این طرح در ایام آینده به صورت آزمایشی عملیاتی شود.
قبادی دانا به لزوم همکاری دستگاه های امنیتی و انتظامی نیز اشاره نمود و اظهار داشت: در اجرای این طرح و در حوزه های مختلف شناسایی و جذب، توانمندسازی، پشتیبانی از خانواده و دادن آموزش های لازم ازتوان انجمن های مردم نهاد، نیروهای داوطلب و موسسات غیردولتی نیز استفاده خواهد شد.
منبع:

1399/03/21
20:57:21
5.0 / 5
2754
تگهای خبر: آموزش , دما , شركت , طب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک