مدیركل حفاظت محیط زیست استان تهران:

طبیعت هر كشور سرمایه مردم آن است

طبیعت هر كشور سرمایه مردم آن است به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی مدیركل حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به آتش سوزی هایی كه در فصل گرما در مناطق طبیعی و جنگل ها رخ می دهد، اظهار داشت: در این فصل حدودا همه كشور درگیر موضوع آتش سوزی در مناطق طبیعی، مراتع و جنگل ها است و شهروندان در صورت مشاهده آتش سوزی در مناطق طبیعی موضوع را به محیط زیست، منابع طبیعی و ایستگاه های آتش نشانی اطلاع دهند.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، همزمان با آخرین روز از گرامیداشت هفته محیط زیست با شعار ملی جهش تولید، حفظ محیط زیست برای توسعه پایدار ایران، بامداد امروز با حضور محمد تقی زاده معاون عمرانی استانداری تهران، سعید محمودی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران و تعدادی از مدیران شهری و شهرداری تهران و تشکل های مردم نهاد محیط زیستی، تعدادی پرنده در زیستگاه های طبیعی استان رهاسازی و حاشیه رودخانه جاجرود از زباله پاکسازی شد.
بنابر اعلام روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، سعید محمودی - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران در حاشیه این برنامه با اشاره به اینکه امروز مسئله محیط زیست مسئله ای بسیار گسترده است و بستر حیات و زندگی همه جوامع وابسته به آن است، اظهار داشت: در واقع برنامه های امروز بصورت نمادین بوده و برای ایجاد انگیزش بیشتر در میان جامعه و مردم برای حفظ محیط زیست است.
وی ادامه داد: خوشبختانه در سال های اخیر با اقدامات خوبی که در این عرصه انجام شده شاهد افزایش مطالبه محیط زیستی مردم و همین طور کمک و یاری شهروندان در حفظ محیط زیست در سطح کشور هستیم.
محمودی در ادامه با اعلان اینکه طبیعت سخاوتمندانه زیبایی هایش را جهت استفاده در اختیار مردم قرار می دهد، گفت: طبیعت هر کشور سرمایه های مردم آن کشور است و انتظار داریم شهروندان هم زمانی که به طبیعت وارد می شوند مسائل محیط زیستی را رعایت کرده و از تخریب و آلوده کردن آن اجتناب کنند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران در قسمتی از سخنان خود به آتش سوزی هایی که در فصل گرما در مناطق طبیعی و جنگل های کشور رخ می دهد اشاره داشت و اظهار داشت: در این فصل حدودا همه کشور درگیر موضوع آتش سوزی در مناطق طبیعی، مراتع و جنگل ها است و شهروندان در صورت مشاهده آتش سوزی در مناطق طبیعی موضوع را به محیط زیست، منابع طبیعی و ایستگاه های آتش نشانی اطلاع دهند.
گفتنی است در برنامه های امروز تعدادی پرنده شکاری، آبزی و کنار آبزی شامل اگرت، دلیجه، شاه بوف، کورکور سیاه، سارگپه پا بلند و چنگر در منطقه پارک ملی خجیر رهاسازی و همین طور بخش هایی از حاشیه رودخانه جاجرود از زباله پاکسازی شد.
بنابر اعلام روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، حفظ طبیعت یک وظیفه همگانی است و همه مردم دارای مسئولیت اجتماعی نسبت به حفظ محیط زیست و پاسداشت آن هستند و باتوجه به حساسیت های موجود در این خصوص، شعار روز جهانی محیط زیست با عنوان" تنوع زیستی؛ فراخوان مبادرت به مقابله با انقراض فزاینده گونه ها و تخریب طبیعت" هم به این مساله تاکید داشته است.
منبع:

1399/03/23
19:45:42
5.0 / 5
2905
تگهای خبر: آب , آتش , آتش نشانی , انقراض
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک