ثبت ركورد جدید جنگل زدایی در آمازون برزیل

ثبت ركورد جدید جنگل زدایی در آمازون برزیل به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی طبق آمار و ارقام رسمی انتشار یافته در روز گذشته (جمعه)، جنگل زدایی ها در آمازون برزیل در ماه گذشته میلادی هم چنان رو به افزایش بوده و از این نظر ركورد بدترین ماه مه و بدترین پنج ماه اول سال به ثبت رسیده است.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، کارشناسان محیط زیست اخطار داده اند که سال ۲۰۲۰ میلادی برای بزرگ ترین جنگل های بارانی جهان، ویرانگرترین سال بوده و حتی نسبت به آتش سوزی های ویرانگر سال قبل هم خرابی های بیشتری در آمازون در حال وقوع است.
مدیر علمی دفتر صندوق جهانی حیات وحش برزیل در اطلاعیه ای اعلام نمود: ما با سناریویی از فاجعه کامل برای آمازون روبرو شده ایم.
بر مبنای داده های ماهواره ای موسسه تحقیقات ملی فضایی برزیل (INPE)، در ماه مه ۸۲۹ کیلومتر مربع از مساحت آمازون برزیل، معادل ۱۴ برابر مساحت منهتن در جنگل زدایی ها از دست رفته است. این میزان نسبت به سال قبل میلادی افزایش ۱۲ درصدی داشته و بدترین رقم در ماه مه از زمان شروع ثبت جنگل زدایی ها در اوت ۲۰۱۵ به حساب می آید.
جنگل زدایی در آمازون برزیل حالا امسال میلادی (۲۰۲۰) به بیشتر از ۲۰۰۰ کیلومتر مربع رسیده است که نسبت به مدت مشابه پارسال ۳۴ درصد افزایش یافته است.
نکته نگران کننده تر این است که مخرب ترین ماه ها هنوز هم پیش رو است. فصل خشک، از حدود ژوئن تا اکتبر بوده و آتش سوزی های جنگل ها سبب تسریع در جنگل زدایی ناشی از فعالیتهای غیرقانونی قاچاقچیان چوب، معدنچیان و کشاورزان می شود.
موسسه تحقیقات زیست محیطی آمازون (IPAM) این هفته پیشبینی کرده است که ۹۰۰۰ کیلومتر مربع از بخش های پاکسازی شده جنگل تا ماه آگوست آغاز به آتش سوزی خواهد نمود که احتمالاً بسیار بدتر از آتش سوزی های سال قبل و تخریب ۹۱۶۹ کیلومتر مربع خواهد بود.
فعالان محیط زیست رئیس جمهور برزیل را به بی اعتنایی کامل به محیط زیست، جنگل و زندگی مردم برزیل متهم کرده اند.
بنا بر گزارش خبرگزاری فرانسه، کارشناسان می گویند در شرایط شیوع کروناویروس و وضعیت وخیم برزیل در این حوزه، دودهای ناشی از آتش سوزی ها منجر به آلودگی هوا وخامت حال بیماران کووید-۱۹ هم می شود.1399/03/26
15:26:31
5.0 / 5
3020
تگهای خبر: آتش , آلودگی , ثبت , جنگل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک