رئیس شورای اسلامی استان تهران تأكید كرد

استفاده از ظرفیت های كمیسیون ملی یونسكو برای ارتقاء دیپلماسی شهری

استفاده از ظرفیت های كمیسیون ملی یونسكو برای ارتقاء دیپلماسی شهری به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی رئیس شورای اسلامی استان تهران اظهار داشت: هدف از امضای تفاهم نامه همكاری با كمسیون ملی یونسكو، استفاده از ظرفیت های این كمیسیون برای ارتقاء دیپلماسی شهری است.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، الهام فخاری در مراسم امضای تفاهم نامه شورای اسلامی استان تهران و کمیسیون ملی یونسکو با اشاره به هجوم اخبار منفی، اظهار داشت: چرا مدام باید از لطمه ها خبر تهیه شود درصورتی که شهرستان های استان تهران گنج های بزرگی هستند.
وی ادامه داد: تلاش ما در دوره پنجم شورا، بهره برداری مردم از میراث فرهنگی بوده است. هدف از همکاری و همراهی برای زنده نگه داشتن فضاهای مهم شهری برای مردم و توسط مردم است.
فخاری درادامه شهرستان ورامین را مثال زد و اظهار داشت: در این شهرستان همکاریهای بین مردم، فرمانداری، شوراها و ائمه جمعه درکنار هم مکان های تاریخی این شهرستان را زنده و پویا نگه داشته است.
وی اظهار داشت: امیدواریم با همکاری کمیسیون ملی یونسکو بتوانیم ظرفیت های جهانی و بین المللی را به کار گیریم؛ البته تمام تلاش ما استفاده از این ظرفیت ها در امتداد سوددهی به مردم و برای فعال تر کردن دیپلماسی شهری است.
رئیس شورای اسلامی استان تهران اشاره کرد: باید در فرصت باقی مانده از دوره پنجم با به کارگیری ظرفیت ها ارتباطات و دانش سازمان یونسکو، رویکرد موثرتری را پیش ببریم و همکارانمان در دوره ششم پرچم این نهاد را برافراشته نگاه دارند.
فخاری با اشاره به ظرفیت های گردشگری شهرستان های استان تهران اظهار داشت: با انتقال فرهنگ به نسل های جوان و ارتقاء صنعت گردشگری فرهنگی امیدواریم که بتوانیم پرچم ایرانمان را همیشه سرافراز نگاه داریم.
ایوبی: باید با زبان فرهنگ با جهان سخت بگوییم
حجت الله ایوبی دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو نیز در این مراسم با اشاره به فرهنگ غنی ایران زمین، اظهار داشت: تمام کسانی که در طول تاریخ قصد ویرانی این سرزمین را داشتند در هاضمه فرهنگی ایران زمین هضم شده اند.
وی با اشاره به اینکه رجوع به تاریخ به معنای ماندن در گذشته نیست، اضافه کرد: جوانان امروز انتظار دارند کشورمان با شکوه و بااقتدار پیش رود و امروز هم ساخت و سازهای معنوی برای آیندگان صورت گیرد.
دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو با اشاره به بناهای زیبا و باشکوه شهرستان ورامین اظهار داشت: نزدیکی شهرستان هایی مانند ورامین به تهران فرصت خوبی است اما در مواقعی می تواند نوعی تهدید برای منطقه محسوب شود. اگر شهرستان های باعظمت مانند ورامین زیر سایه تهران دیده نشوند، تهدید کننده فرهنگ و تاریخ کشورمان خواهند شد.
وی شناخت فرهنگ غنی ایرانی را عامل مهمی در نگهداشت این فرهنگ دانست و اضافه کرد: زمانی که در غرب، توحش و بربریت بیداد می کرد و شوالیه ها قهرمانان آنها بودند، در کشور ما فرهنگ غنی شعرا، نقاش ها و معماران مورد افتخار واقع می شد.
ایوبی اشاره کرد: احیای میراث کهن موجب غرور تک تک ایرانیان است و مانع از رفتن شهروندان از کشور می شود.
دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو اضافه کرد: از آنجایی که تعداد ثبت های جهانی ما قابل توجه است، باید با زبان فرهنگ با جهان سخن بگوییم.
مسجد جامعی: بناهای تاریخی شهرستان ورامین یادآور پیشینه اسلام در این منطقه است

احمد مسجد جامعی، عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران در ادامه مراسم با اشاره به قدمت تاریخی بناهای شهرستان ورامین، سابقه شهرنشینی این منطقه را وابسته به چنین بناهایی دانست و اظهار نمود: از کاشی کاری های مزین به نام امام اول شیعیان و فضای معماری مسجد جامع ورامین می توان به سابقه اسلام در این منطقه پی برد.
وی افزود: این منطقه در خیلی از موارد وابسته به شهرستان ری بوده و گسترش و مورد توجه قرار گرفتن آن نیز از همین مورد سرچشمه می گیرد، چنانکه می بینیم یکی از پایگاه های مهم برگزاری مراسم عزاداری محرم در شهرستان ری و پس از آن در ورامین بود.
مسجد جامعی در آخر اشاره کرد: امیدواریم که طرح هایی که برای ورامین و پیشرفت این شهرستان داده شده است به زودی به مرحله اجرا برسد.
68 اثر تاریخی شهرستان ورامین ثبت ملی شدند

حسین فرجی، رئیس شورای شهر ورامین در این مراسم با اشاره به آثار تاریخی شهرستان ورامین اظهار داشت: در حوزه فرهنگی این شهرستان ۲۰۰اثر تاریخی وجود دارد که از این تعداد ۶۸اثر ثبت ملی و یک اثر با عنوان فرش میناخانی به ثبت جهانی رسیده است.
رئیس شورای شهر ورامین بر ضرورت تشکیل اداره میراث فرهنگی در شهرستان ورامین تاکید و عنوان کرد: درحال حاضر رسیدگی به امور در رابطه با میراث فرهنگی این شهرستان در یک دفتر کوچک اداره می شود که لازم است برای آن یک اداره میراث فرهنگی در نظر گرفت تا بتوان از ظرفیت های شهرستان به خوبی بهره برد.
وی اشاره کرد: در بین آثار برجسته شهرستان ورامین، مسجد جامع ورامین، برج علاء الدوله و امام زاده یحیی جزو آثار برجسته و شایان توجهی است که در کنار آن می توانیم بحث کویرگردی را هم در شهرستان داشته باشیم و صنعت گردشگری را رونق دهیم.

فرجی به بحث خواهرخواندگی شهرستان ورامین با سایر مناطق کشور اشاره نمود و توضیح داد: این شهرستان در زمینه های خیلی از جمله بناهای تاریخی و فرهنگی می تواند با مناطقی مانند شهرستان گنبد و درباب موضوعات کویرگردی با طبس ارتباط لازم را برقرار کرده و پتانسیل های شهرستان را افزایش دهد.
طبق گزارش روابط عمومی شورای اسلامی استان تهران، فرجی به مرمت و تعمیر بناهای تاریخی اصرار کرد و اظهار داشت: با بازسازی مسجد جامع ورامین توسط شهرداری توانستیم مکانی برای تفریح مردم فراهم نماییم و در همین راستا امیدواریم با همکاری و همیاری شورای اسلامی استان تهران امکانات خوبی را جهت توسعه این شهرستان در تمام زمینه‎ها فراهم نماییم.
منبع:

1399/04/03
15:40:42
5.0 / 5
2629
تگهای خبر: ثبت , دام , طب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک