تا پایان هفته

خبری از باران در پایتخت نیست

خبری از باران در پایتخت نیست خرید و فروش حیوان خانگی: مدیر كل پیش بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به كاهش كیفیت هوای شهرهای صنعتی و پرجمعیت كشور طی سه روز آینده، از ورود سامانه بارشی از سمت جنوب غربی كشور از بعدازظهر فردا اطلاع داد.احد وظیفه در گفت وگو با ایسنا، اظهار نمود: برپایه تحلیل آخرین داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی در سه روز آینده در بخش هایی از شمال غرب، دامنه های جنوبی البرز و مركز كشور جوی نسبتا پایدار حاكم خواهد بود. براین اساس برای شهرهای صنعتی و پرجمعیت این مناطق به دلیل انباشت تدریجی آلاینده های جوی، كاهش كیفیت هوا پیش بینی می گردد.

وی اضافه كرد: امروز در ارتفاعات استان های گلستان، سمنان و در بخش هایی از استان های خراسان شمالی و خراسان رضوی افزایش ابر، وزش باد، بارش باران و برف و در بعضی مناطق مه آلودگی پیش بینی می گردد همینطور ماندگاری هوای سرد در مناطق شمال شرقی كشور تا روز پنجشنبه (۲۳ آذر) انتظار می رود.

مدیر كل پیش بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی درادامه اظهار داشت: از بعدازظهر روز پنجشنبه با ورود سامانه بارشی از سمت جنوب غرب به كشور ابتدا بخش هایی از جنوب غرب، سواحل بوشهر و از روز جمعه (۲۴ آذر) به تدریج استان های واقع در جنوب غرب و جنوب كشور، تنگه هرمز، جزایر جنوبی، دامنه های زاگرس مركزی و جنوبی ابرناكی، بارش باران گاهی همراه با رعد و برق، وزش باد شدید، به تدریج كاهش نسبی دما و در ارتفاعات زاگرس بارش برف پیش بینی می گردد.

به گفته وظیفه، روز شنبه (۲۵ آذر) به تدریج از میزان بارش ها از سمت جنوب غرب كاسته می گردد و گستره بارش ها سواحل جنوبی كشور، تنگه هرمز، دریای عمان، دامنه های مركزی و جنوبی زاگرس، بخش هایی از جنوب شرق و شرق كشور شامل استان های كرمان، سیستان و بلوچستان و یزد را در برمی گیرد. در این مناطق افزایش ابر، وزش باد شدید، بارش باران گاهی با رعد و برق پیش بینی می گردد.

این كارشناس سازمان هواشناسی اضافه كرد: روز پنجشنبه در بخش هایی از جنوب غرب كشور وزش باد شدید پیش بینی می گردد و در بعضی مناطق خیزش گرد و خاك دور از انتظار نیست همینطور از روز پنجشنبه خلیج فارس و از روز جمعه تنگه هرمز و دریای عمان به جهت وزش باد شدید مواج خواهد بود. این شرایط تا روزهای ابتدایی هفته آینده تداوم خواهد داشت.

مدیر كل پیش بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی در مورد شرایط جوی تهران طی دو روز آینده اظهار داشت: آسمان تهران فردا (۲۳ آذرماه) صاف تا كمی ابری همراه با غبار محلی خواهد بود و دمای تهران در این روز بین ۱۰ و ۱ درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد همینطور آسمان پایتخت در روز جمعه (۲۴ آذرماه) صاف تا قسمتی ابری همراه با غبار محلی با بیشینه و كمینه دمای ۱۰ و ۱ درجه سانتیگراد خواهد بود.
1396/09/25
13:38:32
5.0 / 5
4968
تگهای خبر: بارش , دام , دریا , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک