رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان خبر داد

شعله ورشدن مجدد آتش در جنگل های لوداب بویراحمد

شعله ورشدن مجدد آتش در جنگل های لوداب بویراحمد كهگیلویه و بویراحمد رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان اظهار داشت: آتش سوزی بخش لوداب را چندین مرحله كنترل كردیم اما مجدد آتش شعله ور شده است.


“ عباس حسن زاده” در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، اضافه کرد: از دیشب تا به امروز ۳مورد آتش سوزی در شهرستان بویراحمد داشته ایم که این آتش سوزی ها در جنگل ها و مراتع چیتاب، مادوان و لوداب بوده است.
وی خاطرنشان کرد: آتس سوزی جنگل ها و مراتع لوداب دیشب حدود ساعت ۹ و ۳۰ شروع شده که به علت صعب العبور بودن و دسترسی سخت به این منطقه هنوز این آتش سوزی ادامه دارد و مهار قطعی و پاک سازی کامل نشده است که با همه نیروها در تلاش هستیم که این آتش تا عصر به صورت کامل مهار شود.
رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان اظهار نمود: آتش سوزی جنگل های چیتاب حدود ساعت ۱۲ و ۳۰ دقیقه شب آغاز شد و مهار آن تا نزدیک به ساعت ۲ و ۱۵ دقیقه صبح طول کشید و همینطور آتش سوزی دیگر که در منطقه مادوان بود و حدود ۳۰ دقیقه پیش آغاز شد با کمک نیروها مهار گشت.
حسن زاده علت آتش سوزی های اخیر را خطای انسانی دانست و تصریح کرد: طی این سه آتش سوزی اخیر نیروهای مردمی، دهیاری ها، آتش نشانی و محیط زیست در مهار آتش همکاری کردند و فرماندار، بخشدار و مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همچنان پای کار هستند.
وی با اشاره به اینکه آتش سوزی بخش لوداب را چندین مرحله کنترل کردیم اما مجدد آتش شعله ور شده و احتمال پخش شدن آتش وجود دارد بیان نمود: از ادارات عضو ستاد بحران شهرستان می خواهیم که بیشتر پای کار باشند، احساس مسئولیت بیشتری داشته باشند که بیشتر از این خسارت نبینیم و تصورشان این نباشد که مهار آتش سوزی فقط در حیطه تخصص منابع طبیعی است و به علت اینکه منابع طبیعی امکانات محدودی دارد و علیرغم این آمارهای روزانه آتش سوزی در استان، نیروها خسته شده و انرژی آنها کاهش پیدا کرده خواهان همکاری هستیم.1399/04/08
21:23:06
5.0 / 5
2996
تگهای خبر: آب , آتش , آتش نشانی , انرژی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک