آلودگی زیست محیطی بر اثر واژگونی تانكر حامل بنزین در محور كامیاران به پالنگان

آلودگی زیست محیطی بر اثر واژگونی تانكر حامل بنزین در محور كامیاران به پالنگان به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی كردستان معاون نظارت و پایش اداره كل محیط زیست كردستان اظهار داشت: واژگونی تانكر حامل بنزین در محور كامیاران - پالنگان سبب آلودگی محیط اطراف و قسمتی از جنگل های آن منطقه شد.


اقبال حمیدی در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: این تانکر حامل 14 هزار لیتر بنزین بود که در حوالی گردنه زمان گریوه در محور کامیاران به پالنگان واژگون شد.
وی اضافه کرد: متأسفانه عدم کنترل راننده تانکر سبب ریختن چهار هزار لیتر بنزین از این محموله در جنگل های منطقه شد که خوشبختانه آتش سوزی به همراه نداشت اما بدلیل ریزش سبب لطمه به پوشش خاک و جنگل های منطقه شد.
معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست کردستان بیان کرد: واژگون شدن تانکرهای حامل مواد سوختی از یک طرف موجب بروز حوادثی نظیر انفجار و لطمه رساندن به سایر خودرو های در حال تردد مسیر ارتباطی می شود و از جانب دیگر سبب آلودگی های محیط زیستی جبران ناپذیری می شود.
داستان واژگونی تانکرهای حامل مواد سوختنی و شیمیایی از دیرباز در جاده های استان کردستان خصوصاً مسیرهای مهم و مورد استفاده وسایل ترانزیتی مانند سقز – سنندج، مریوان – سروآباد - سنندج و سنندج – کامیاران – کرمانشاه به یک سریال دنباله دار تبدیل گشته و از این گونه حوادث در این راه ارتباطی و مواصلاتی روی می دهد و سبب حوادث ناگوار جانی، آتش سوزی و آلودگی های زیست محیطی خطرناکی می شود.
منبع:

1399/04/08
23:36:59
5.0 / 5
2713
تگهای خبر: آب , آتش , آلودگی , جنگل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک