كاهش ۱۰ سانتیمتری تراز دریاچه ارومیه

كاهش ۱۰ سانتیمتری تراز دریاچه ارومیه خرید و فروش حیوان خانگی: مدیر دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه از كاهش ۱۰ سانتیمتری تراز دریاچه نسبت به زمان مشابه در سال قبل اطلاع داد و اظهار داشت: كم شدن تراز آب دریاچه ارومیه در این موقع از سال طبیعی است.فرهاد سرخوش در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینکه سطح تراز دریاچه ارومیه امروز (۱۱ تیر) ۱۲۷۱.۶۸ است، اظهار نمود: این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۰ سانتیمتر کاهش یافته است همینطور وسعت آن امروز ۳۸۰۰ کیلومتر گزارش شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶۷ کیلومتر کمتر است.

وی اضافه کرد: دریاچه ارومیه درحال حاضر چهار میلیارد و ۱۶۰ میلیون متر مکعب آب دارد که نسبت به سال قبل ۳۱۰ میلیون متر مکعب کمتر است.

مدیر دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه با اشاره به اینکه کم شدن تراز آب دریاچه ارومیه در این موقع از سال طبیعی است، خاطرنشان کرد: از خرداد ماه تابحال ورودی آب به دریاچه نداشتیم و آب موجود در آن هم بر اثر گرما و تبخیر کاهش پیدا کرده است.

سرخوش اضافه کرد: هم اکنون ورودی آب به دریاچه ارومیه از خود حوضه آبخیز است و به علت آغاز فصل کشاورزی تا سه ماه آینده پرداخت حقابه زیست محیطی دریاچه را نخواهیم داشت.

به گفته مدیر دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه تا دیماه سال جاری پروژه های سازه ای احیای دریاچه که از سال ۹۳ شروع شده بودند، به اتمام می رسند و ازاین رو در دیماه انتقال آب به دریاچه ارومیه از خارج از حوضه خواهیم داشت و شاهد افزایش چشم گیر تزار آن خواهیم بود.

وی در انتها اظهار داشت: با انتقال آب به دریاچه ارومیه از دی ماه، شرایط دریاچه در ماه های گرم سال که حقابه محیط زیستی نداریم، پایدارتر خواهد شد.

منبع:

1399/04/11
16:46:42
5.0 / 5
3049
تگهای خبر: آب , دریا , زیست محیطی , طب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک