اعطای مدال جامعه هواشناسی آمریكا به دانشمند ایرانی

اعطای مدال جامعه هواشناسی آمریكا به دانشمند ایرانی خرید و فروش حیوان خانگی: پروفسور ایرانی برنده جایزه مدال علوم آب شناسی جامعه هواشناسی آمریكا در ۲۰۲۱ میلادی شد.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، پروفسور سروش سروشیان در سال ۱۹۴۸ در کرمان متولد شد و الان عضو موسسات مهم و معتبری چون "آکادمی ملی مهندسی" و "فرهنگستان بین المللی کیهان نوردی" است و در سال ۲۰۰۹ به عضویت در شورای علوم و فناوری کالیفرنیا انتخاب شد.
سروش سروشیان الان استاد برجسته مهندسی عمران و محیط زیست و علوم زمین دانشکده مهندسی هنری ساموئلی، دانشکده مهندسی عمران و محیط زیست و مدیر مرکز هیدرومتئورولوژی و سنجش از دور (CHRS) دانشگاه کالیفرنیا است.
وی به تازگی بعنوان برنده مدال علوم آب شناسی جامعه هواشناسی آمریکا ارائه شد و برندگان، جوایز خویش را در صدویکمین اجلاس سالانه این جامعه دریافت می کنند.
این جایزه به علت تحقیقات مبتکرانه در حوزه هیدرولوژی آب های سطحی و سنجش از راه دور بارش که تأثیری بنیادی بر آب-هواشناسی (هیدرومتئورولوژی) دارد به سروشیان اعطا می شود.
به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، مرکز هیدرومتئورولوژی و سنجش از دور در دانشگاه کالیفرنیا مرکز تحقیقاتی غیر دولتی است که با به کارگیری متخصصین و محققین گرایش های مختلف مهندسی عمران و محیط زیست و علوم زمین، تحقیقات مشترکی در زمینه چرخه های آب و انرژی در مقیاس حوضه های آبخیز محلی و قاره ای را هدایت می کند.
تمرکز تحقیقات این مرکز بر هیدرولوژی آب های سطحی، تغییرات مکانی و زمانی آنها و کاربرد اطلاعات سنجش از دور و مدلهای کامپیوتری برای بهبود شناخت این گونه فعالیت ها و توان شبیه سازی آنها به منظور پیشبینی تاثیرات تغییرات طبیعی و تغییرات حاصل از فعالیتهای بشر بر منابع آب است.
بیشتر تحقیقات این مرکز توسط NASA، NOAA و NSF سرمایه گذاری و حمایت می شوند.
بهبود پیشبینی های هیدرولوژیک و اصلاح مدلهای هیدرولوژیک و استفاده از مشاهدات پیشرفته خصوصا از راه منابع سنجش از دور و توسعه الگوریتم های ریاضی که قادر باشند بارندگی را هم از راه مشاهدات از فضا و هم مشاهدات منطقه ای با دقت زمانی و مکانی متناسب با کاربردهای هیدرولوژیک انجام دهند، از اهداف این مرکز به حساب می آید.1399/05/14
22:42:22
5.0 / 5
2307
تگهای خبر: آب , انرژی , بارش , بارندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک