با ادامه نشت نفت از شناور سانحه دیده ژاپن مطرح شد

خطر وقوع فاجعه بزرگ زیست محیطی در آب های جزیره موریس

خطر وقوع فاجعه بزرگ زیست محیطی در آب های جزیره موریس نشت نفت از شناور سانحه دیده در آب های جزیره موریس ادامه دارد و خطر درهم شكستگی این كشتی حامل نفت می تواند فاجعه بیافریند.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، شهروندان جزیره موریس برای مهار لکه نفتی تلاش می کنند و کمک های بین المللی هم در راه هستند.
نفت نشت کرده از شناور ژاپنی، طبیعت زیبای جزیره موریس را به مخاطره انداخته است و در صورت غرق شدن این کشتی حامل نفت، فاجعه ای عظیم روی خواهد داد.
سایت "تاگس شاو" وابسته به شبکه یک تلویزیون آلمان با انتشار گزارشی، خبر از احتمال وقوع فاجعه ای بزرگ برای محیط زیست جزیره موریس داده است.
در این گزارش آمده است که هم اکنون نشانه ای از آرامش در جزیره موریس به چشم نمی خورد و نگرانی ها جای این آرامش را گرفته است.
شهروندان با استفاده از قایق های ماهیگیری می کوشند تا مانع از گسترش لکه نفتی در آب های جزیره موریس شوند. اهالی از هر وسیله ای برای پیشگیری از نشت نفت به دیگر نقاط آب های این جزیره کمک می گیرند. از برگ های نیشکر گرفته تا کاه و پلاستیک، هر آنچه می یابند به یکدیگر گره زده و در آب می اندازند تا مانع از گسترش لکه نفتی شوند.
"سونیل دووارکازینگ"، یکی از کنشگران محیط زیست، تلاش خستگی ناپذیر مردم جزیره را برای مقابله با این فاجعه ستایش برانگیز خوانده و می گوید: این لکه نفتی جزیره را به لرزه انداخته است. شهروندان این جزیره، کنشگران مدنی، فعالان سازمان های غیردولتی و دانشجویان دانشگاه ها همه دست به دست هم داده اند و برای مقابله با این لکه نفتی دست به عمل زده اند.
دووارکازینگ حتی از نقش فعال بخش خصوصی در مهار این فاجعه سخن گفته است. کاه و ساقه های نیشکر را صاحبان مزارع تحویل داده اند و خیلی از شهروندان با همه امکانات خود در امر مقابله با این فاجعه زیست محیطی مشارکت کرده اند.
کمک های بین المللی
بنابر گزارش دویچه وله، کارشناسان فرانسوی برای کمک به مردم جزیره موریس در مقابله با نشت نفت وارد منطقه شده اند. صاحب شناور ژاپنی هم مبادرت به اعزام کارشناسان به منطقه کرده است. افزون بر آن، سازمان ملل متحد هم برای کمک کردن به مردم اعلام آمادگی کرده است.
فرصت زیادی برای مقابله با یک فاجعه بزرگ زیست محیطی در جزیره موریس وجود ندارد. دو کشتی به این منطقه اعزام شده اند که در حال پمپ و تخلیه نفت از شناور سانحه دیده هستند.
مردم جمهوری موریس از بابت سانحه روی داده ناخشنود هستند. آنها می گویند که این نفت اصلا برای مصرف جزیره موریس پیشبینی نشده بود و نفتی است که قرار بوده به برزیل منتقل شود و الان مردم جزیره موریس باید با نتایج این فاجعه زندگی کنند.
در صورت ناموفق ماندن پمپ و تخلیه نفت این شناور، خطر درهم شکستگی و غرق شدن آن وجود دارد و چنین موردی می تواند به فاجعه بزرگ زیست محیطی برای مردم این منطقه منتهی شود.
مردم جزیره موریس همینطور به عملکرد دولت این منطقه و تاخیر مقاماتِ آن در تخلیه بموقع نفت این کشتی انتقاد دارند.
منبع:

1399/05/22
22:17:39
5.0 / 5
2261
تگهای خبر: آب , دام , زندگی , زیست محیطی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک