هزاران هكتار از زمین های كالیفرنیا در آتش سوخت

هزاران هكتار از زمین های كالیفرنیا در آتش سوخت خرید و فروش حیوان خانگی: آتش سوزی های چند روز اخیر در بوته های نزدیك دریاچه ˮهاجزˮ در كالیفرنیا به بیشتر از ۵۰۰۰ هكتار زمین سرایت كرد و سبب شد دست كم ۱۰۰ خانوار مجبور به تخلیه خانه های خود شوند.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، شبکه خبری "ای بی سی" کالیفرنیا اعلام نموده است این آتش سوزی که "آتش دریاچه" نام گرفته است نخستین بار بامداد چهارشنبه گزارش شد و در همان روز به سرعت به اطراف سرایت کرد.
حدود ساعت ۱۶ روز چهارشنبه شعله های آتش فقط محوطه ای به بزرگی ۲۵ هکتار را در بر گرفته بود ولی طی دو ساعت این آتش به بیشتر از ۵۰۰۰ هکتار از مناطق مجاور سرایت کرد.
همینطور بنابر گزارش های شبکه خبری سی بی اس لس آنجلس، برخی از این مناطق برای نخستین بار از سال ۱۹۶۸ شاهد آتش سوزی هستند.
رابرت گراسیا، رئیس واحد آتش سوزی در جنگل های ملی لس آنجلس به این شبکه خبری اظهار داشت: رفتار این آتش خیلی سریع و انفجاری است.
وی ادامه داد: این رفتاری است که ما معمولا کمی دیرتر در فصل شاهد آن هستیم و بیشتر به خاطر بادهای شدید اتفاق می افتد. چوب های خشک، میزان پایین رطوبت هوا و آتش سوزی در این نقطه خاص که در شیب قرار دارد، شرایط لازم برای سرایت آتشی سریع را فراهم آورده است.
اداره پلیس شهرستان لس آنجلس دستور تخلیه الزامی حدود ۱۰۰ ساختمان را صادر کرده است.
ازاین رو گزارش از قرار معلوم مرکزی برای اسکان افراد تخلیه شده در دبیرستان منطقه مهیا شده است ولی به خاطر نگرانی های حاصل از ویروس کرونا به افراد سفارش شده به جای حضور در ساختمان در خودرو های خود پناه بگیرند.
"آتش دریاچه" نیرویی عظیم بوجود آورده که سبب شکل گیریِ چندین «گردباد آتشین» شده است، گردبادی که آتش را با خود حمل کرده و معمولا از شعله های آتش یا خاکستر تشکیل می شود.
مقامات هنوز تایید نکرده اند که خانه ای در این آتش سوخته باشد ولی دیده شده که شعله های آتش به چندین خانه در منطقه رسیده است.
عکسی که توسط آسوشیتد پرس گرفته شده خانه ای را نشان داده است که در شعله های آتش می سوزد.
دیوید ریچاردسون، قائم مقام آتش نشانی شهرستان لس آنجلس اظهار داشت: برخی از ساختمان های بیرونی منازل احیانا در اثر آتش ویران شده اند.
بنا به گزارش های واصله حدود ۵۰۰ آتش نشان و ۲۰ تیم برای مقابله با این آتش فراخوانده شده اند، آتشی که بامداد پنج شنبه هم در حال سرایت به مناطقی بیشتر بود.
به نوشته روزنامه ایندیپندنت، مقامات محلی می گویند تابحال هیچ جراحتی در اثر آتش سوزی گزارش نشده است. دلیل این آتش سوزی هم هنوز معلوم نیست ولی به قول مقامات به خاطر چوب های خشک منطقه و شیب محل وقوع، آتش به سرعت در حال پیشروی است.
منبع:

1399/05/25
13:59:40
5.0 / 5
2177
تگهای خبر: آتش , آتش نشانی , جنگل , دام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک