آغاز شنبه های بدون پسماند در شمال تهران

آغاز شنبه های بدون پسماند در شمال تهران معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری این منطقه یك اظهار داشت: شنبه های بدون پسماند با هدف نهادینه كردن فرهنگ زیست محیطی بین شهروندان و تفكیك پسماند خشك از مبداء از اول شهریور ماه سالجاری شروع می شود.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، مانی جعفریان با بیان مطلب فوق اظهار داشت: در جهت اجرای طرح کاپ(کاهش پسماند)، شنبه های بدون پسماند با هدف آموزش های شهروندی و مشارکت افراد در حفظ محیط زیست شهری، ارتقاء بهره وری در زمینه خدمات رسانی شهری و مدیریت بهینه بهداشت از شنبه اول شهریور ماه سالجاری در محلات شمال تهران اجرا می شود.
او اظهار داشت: با اجرای این طرح آموزشگران بازیافت در محلات ۲۷ گانه شمال تهران حضور و در مراکز اداری، تجاری، مسکونی در در مورد تفکیک از مبدا و شنبه ها بدون پسماند خشک آموزش های لازم را به شهروندان عرضه می کنند.
جعفریان با اشاره به اینکه اجرای طرح «شنبه بدون پسماند» با این هدف صورت می گیرد که در یک روز از هفته، پسماندهای خشک تفکیک شده با حداکثر ظرفیت و با مکانیزم های تشویقی جمع آوری شوند افزود: در شنبه های بدون پسماند از شهروندان خواسته شده پسماند خشک خویش را روزهای شنبه ساعت ۸ بامداد در بیرون از خانه قرار دهند تا نیروهای خدمات شهری پسماند شهرداری منطقه یک نسبت به جمع آوری آنها اقدام نمایند.
طبق گزارش سایت شهر، وی ادامه داد: در این طرح نیروهای خدمات شهری پسماند با ماشین های ملودی در سطح نواحی حرکت کرده و مبادرت به جمع آوری پسماندها از در خانه خواهند کرد.
معاون شهردارمنطقه یک تصریح کرد: اگر شهروندان با ابعاد محیط زیستی تولید حجم بالای زباله و هزینه های گزافی که این امر به شهر تحمیل می کند آگاه شوند، حتما در اجرای طرح همکاری و مشارکت خواهند کرد.1399/05/26
14:17:57
5.0 / 5
2108
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , خدمات , دام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک