در حاشیه جلسه دولت مطرح شد

تصمیمات جدید برای محدودیت تردد خودروهای آلاینده حتی پلاك دولتی، تهران آلوده ترین شهر كشور نیست

تصمیمات جدید برای محدودیت تردد خودروهای آلاینده حتی پلاك دولتی، تهران آلوده ترین شهر كشور نیست خرید و فروش حیوان خانگی: رییس سازمان حفاظت از محیط زیست در حاشیه جلسه امروز دولت به بیان توضیحاتی درباره علل آلودگی های اخیر هوا پرداخت و احتراق ناقص سوخت توسط خودروهای سنگین را همچون مهم ترین این عوامل برشمرد.به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، عیسی كلانتری رییس سازمان محیط زیست بامداد امروز (چهارشنبه ـ 29 آذر 96) در حاشیه جلسه هیات وزیران در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره وضعیت آلودگی شهر تهران، با تاكید بر اینكه تهران آلوده ترین شهر كشور نیست، تصریح كرد: امروز تبریز، ارومیه، اهواز و همدان آلودگی بیشتر از تهران دارند.

وی درباره علت آلودگی های اخیر، اظهار داشت: وجود ذرات ریز كمتر از 2. 5 میكرون كه حاصل احتراق ناقص سوخت است تنها عامل آلودگی شهرها به حساب می آید. این احتراق ناقص هم به علت وجود نارسای هایی در خودروها است.

رییس سازمان حفاظت از محیط زیست با اشاره به اینكه امروز اكسید ازت، اكسید گوگرد و ریزگردها هیچ كدام عامل آلودگی هوا نیستند، ادامه داد: به علت فناوری موجود در خودروها و موتورها و همینطور وضعیت سوخت گازوئیل، شاهد احتراق ناقص سوخت توسط وسایل نقلیه هستیم.

وی خودروهای سنگین، كامیون های فرسوده، اتوبوس ها و موتورسیكلت ها را از اصلی ترین وسایل نقلیه عنوان نمود كه با احتراق ناقص سوخت باعث تولید آلودگی هوا می شوند.

وی درباره اقدامات دولت برای كنترل و كاهش آلودگی هوا، اظهار نمود: در جلسه امروز دولت تصمیم گرفت كه از هفته آینده بررسی های لازم را درباره تردد خودروهای آلوده كننده هوا به شهرها انجام و برای ورود این خودروها همچون خودروهای سنگین و خودروهای دولتی محدودیت هایی اعمال كند. در این زمینه معتقدیم كه تصمیمات سختی باید اتخاذ شود گرچه كه ممكن است برخی نارضایتی هایی تولید شود.

رییس سازمان حفاظت از محیط زیست با اشاره به اینكه در كوتاه مدت نمی توان مشكلات آلودگی هوا و مسائل مربوطه را برطرف كرد، ادامه داد: صنعت خودروسازی باید خویش را متحول كند و نمی تواند با تكنولوژی 20، 30 سال پیش كار خویش را ادامه دهد.

به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، كلانتری همینطور با تاكید بر اینكه گزارش های عرضه شده از جانب دستگاه های مختلف در زمینه اقدامات انجام شده برای كاهش آلودگی هوا نتوانسته مشكلات موجود را حل كند، اظهار داشت: صنعت خودروسازی نمی تواند یك شبه ساخت موتورها را ارتقا دهد یا فعالیت خویش را متوقف كند اما باید تلاش كند كه در زمانی مشخص خویش را متحول نماید.

وی با تاكید بر اینكه دولت می تواند كل حمل و نقل را به علت تولید آلودگی متوقف كند اما این كار امكان پذیر نیست، تصریح كرد: دولت امروز با تولید محدودیت هایی در حمل و نقل و رفت و آمد خودروها تلاش می كند تا مبحث آلودگی هوا را كنترل كند.
1396/09/29
18:13:54
5.0 / 5
4974
تگهای خبر: آلودگی , حفاظت , دام , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک