كاهش دو سوم از جمعیت گونه های حیات وحش در كمتر از 50 سال

كاهش دو سوم از جمعیت گونه های حیات وحش در كمتر از 50 سال پژوهشگران هشدار دادند كه جمعیت گونه های حیات وحش در كمتر از پنجاه سال بیش از دو سوم كاهش پیدا كرده است.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، پژوهشگران با اعلان اینکه جمعیت گونه های حیات وحش به سبب کارهای مخرب بشر سیر نزولی در پیش گرفته، هشدار دادند: در مدت کمتر از 50 سال بیش از دو سوم از جمعیت گونه های حیات وحش کاهش پیدا کرده است.
در گزارش پژوهشگران آمده است که نشانه ای از کاهش سرعت در روند از بین رفتن گونه های حیات وحش مشاهده نمی گردد. همین طور طبیعت تحت تاثیر کارهای بشر با سرعتی در حال از بین رفتن است که قبل از این دیده نشده است.
بنابر اظهارات پژوهشگران، حیات وحش سقوط آزاد را تجربه میکند چونکه جنگلها در حال از بین رفتن هستند، از دریاها صید بی رویه ماهی انجام میشود و مناطق وسیعی از حیات وحش در حال از بین رفتن هستند.
در این گزارش هزاران گونه حیات وحش مختلف در زیستگاههای سراسر جهان مورد بررسی قرار گرفتند و مشخص شد: بطور میانگین از سال 1970 در بیش از 20 هزار جمعیت پستانداران، پرندگان، خزندگان، ماهیها و دوزیستان کاهش 68 درصدی رخ داده است.
به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از شبکه خبری بی بی سی، بگفته پژوهشگران، کاهش جمعیت گونه های حیات وحش دلیلی آشکار از لطمه رساندن فعالیت بشر به طبیعت است. در صورتی که تغییری در این روند صورت نگیرد جمعیت گونه های جانوری بدون شک کاهش پیدا میکند و حیات وحش را به سمت انقراض سوق می دهد.1399/06/21
17:58:24
5.0 / 5
2004
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک