معاون استاندار بوشهر مطرح كرد

افزایش جمعیت سالمندان

افزایش جمعیت سالمندان بوشهر معاون سیاسی، امنیتی استاندار بوشهر از گسترش و افزایش جمعیت سالمندان اطلاع داد و اظهار داشت: در این راستا ایجاد رشته تحصیلی دانشگاهی سالمند شناسی در استان بوشهر باید مورد توجه قرار بگیرد.


مجید خورشیدی در نشست شورای سالمندی استان بوشهر با تاکید بر تکریم سالمندان در همه سطوح جامعه و رسیدگی به خواسته های آنان اظهار نمود: ترویج فرهنگ احترام و تکریم سالمندان در جهت حفظ شان و منزلت آنان در جامعه باید مورد توجه قرار بگیرد.
وی بر سیاستگذاری برای تأمین سلامت و رفاه سالمندان تصریح کرد و اظهار داشت: سالمندان بعنوان نیروی باتجربه برای جامعه و نسل جوان به حساب می آید و باید از تجربیات این قشر مجرب بهره برد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر با اشاره به گسترش و افزایش جمعیت سالمندان تصریح کرد: با عنایت به این که امید به زندگی افزایش یافته شاهد گسترش سالمندی و افزایش سن جمعیت جامعه هستیم که توجه ویژه به مطالبات سالمندان در همه سطوح باید در اولویت قرار بگیرد.
خورشیدی با تاکید بر ایجاد رشته سالمند شناسی در استان بوشهر اظهار داشت: سالمندشناسی از جدید ترین رشته های تحصیلی است که به مسائل بهداشتی، سلامت و بیماری سالمندان می پردازد و در این راستا ایجاد رشته تحصیلی سالمندی در استان بوشهر برای ارتقاء سلامتی این قشر باید مورد توجه قرار بگیرد.

در استان بوشهر ۵ هزار و ۴۳۴ نفر از بهزیستی دریافت می کنند
علیرضا حاجیونی مدیرکل بهزیستی استان بوشهر هم تعداد سالمندان تحت پوشش این سازمان را ۱۱ هزار و ۴۹۲ نفر دانست و اضافه کرد: در استان بوشهر ۵ هزار و ۴۳۴ نفر سالمند مرد و شش هزار و ۵۸ نفر زن در حوزه های تخصصی بهزیستی خدمات دریافت می کنند.
حاجیونی اظهار داشت: هفته سالمندان از ۴ تا ۱۰ مهرماه است که در این هفته برنامه های متنوعی در عرصه خدمات رسانی به سالمندان عرضه می شود.
وی با اشاره به خدمات عرضه شده به سالمندان تصریح کرد: سالمندان در بهزیستی خدمات مختلفی همچون مستمری، ویزیت در منزل، در مراکز نگه داری سالمندان و خدمات توانبخشی دریافت می کنند.
مدیرکل بهزیستی استان بوشهر از ایجاد مرکز نگه داری سالمندان در بوشهر، دشتستان و کنگان اطلاع داد و اضافه کرد: در جهت تأمین وسائل کمک توانبخشی خدمات ویژه ای به سالمندان استان بوشهر عرضه می شود که تأمین ویلچر، واکر، تشک مواج، سمعک، کمک هزینه ایاب و ذهاب، هزینه مناسب سازی محیط زندگی، هزینه های تحصیلی فرزندان سالمندان و تهیه جهیزیه دختران آنان از آن جمله است.1399/06/26
14:15:12
5.0 / 5
1725
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , خدمات , دریا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک