هشدار استاندار مركزی درباب عدم رعایت پروتكل های بهداشتی

هشدار استاندار مركزی درباب عدم رعایت پروتكل های بهداشتی به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی مركزی استاندار مركزی اظهار داشت: اگر پروتكل های بهداشتی رعایت نشود برخوردهای انقباضی خواهیم داشت.


سید علی آقازاده 29 شهریورماه در جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونا در استان مرکزی با اشاره به جلسه بامداد امروز ستاد ملی مقابله با کرونا و اعلام آمار نگران کننده مبتلاشدن به ویروس کرونا توسط وزارت بهداشت که نشان از ورود به پیک سوم بیماری دارد، بیان کرد: متاسفانه در بعضی از استانها در موارد مبتلاشدن و فوتی رکورد زده شده است و بنظر می رسد که موج سوم از دو موج قبلی شدت بیشتری دارد.
وی با اعلان اینکه دلیل افزایش آمار مبتلاشدن عدم رعایت موارد و پروتکل های بهداشتی و سفارش کارشناسان است، اضافه کرد: مراسم ها و سفرهای شهریورماه و پایین آمدن درجه حساسیت مردم در رعایت نکات بهداشتی در افزایش آمار دخیل است، متاسفانه در مراسم های دهه اول محرم و سفرهایی که انجام شد، با وجود اینکه 80 درصد مردم پروتکل ها را رعایت کردند، اما عدم رعایت پروتکل ها توسط 20 درصد از جامعه، هم اکنون موارد مبتلاشدن را افزایش داده است و مردم همچنان باید نسبت به شرایط حساس باشند.
آقازاده اشاره کرد: هم اکنون مدارس با 30 درصد ظرفیت فعالند و والدین اگر احساس می کنند که در مدرسه یا کلاس درس و حتی مسیر منزل تا مدرسه و بالعکس شرایط بهداشتی خوبی حاکم نیست حتما از آموزش غیرحضوری و مجازی برای فرزند خود استفاده کنند، از طرفی آموزش و پرورش تا زمانی که حتی یک دانش آموز از آموزش حضوری استفاده می نماید باید فضای کاملا استاندارد و بهداشتی را فراهم آورد چونکه شاید کودکان کمتر مبتلا شوند.
وی درباب بازگشایی آرامستان اراک اظهار نمود: درباب آرامستان کنترل خوبی اعمال شد، اما با اعتراضات نسبتا به حقی نیز روبرو شدیم ولی هم اکنون که مجدد آرامستان بازگشایی شده است شاهد ازدحام جمعیت در این فضا و فضاهایی مثل بازار، پاساژ، اماکن عمومی و پارک، بانک و اتوبوس و... هستیم که نشان از کاهش حساسیت ها دارد.
وی اظهار نمود: چه کنیم؟ اگر آرامستان را ببندیم، حق مسلم بعضی از افراد تضییع می شود و اگر باز بگذاریم عده ای بی توجه موجب شیوع بیشتر بیماری می شوند پس لازم است که مردم شرایط را رعایت نمایند.
استاندار مرکزی اشاره کرد: اگر مردم پروتکل های بهداشتی را رعایت نکنند ناچاریم که سخت گیری هایی را اعمال نماییم و برخوردهای انقباضی داشته باشیم.
وی با اشاره به شرایط ویژه حاکم بر استان های همجوار استان مرکزی، اظهار داشت: رفت و آمد بین استان مرکزی و بعضی از استانها مانند تهران یا قم اجتناب ناپذیر است، اما اگر شرایط نامناسب شود ممکنست در ترددها نیز سختگیری داشته باشیم و در اماکن عمومی باردیگر تصمیمات انقباضی اتخاذ شود بنا بر این پیش از این شرایط از مردم درخواست می شود که حتما پروتکل های بهداشتی را رعایت نمایند.
آقازاده بیان کرد: 80 درصد مردم که موارد بهداشتی را رعایت می کننند چه گناهی دارند که باید تاوان عدم رعایت پروتکل ها توسط اقلیتی از مردم را بدهند که از روی جهل یا عامدانه موارد بهداشتی را رعایت نمی کنند، بنا بر این در صورت ضرورت این افراد شناسایی شوند و برخورد قاطع با آنها صورت گیرد، حتی پرونده تخلفات نیز به سرعت به دستگاه قضایی سپرده شود، مسلما اگر از طرف دستگاه قضا با افراد جاهل یا افرادی که عمدا پروتکل ها را رعایت نمی کند برخورد قاطع صورت گیرد، عملکرد موفق تری در کنترل شرایط خواهیم داشت.
وی با اشاره به اینکه استان مرکزی به لحاظ جمعیت، استان نوزدهم کشور است، اما به لحاظ موارد فوتی و مبتلاشدن به ویروس کرونا در جایگاه پانزدهم کشور قرار گرفته است، اظهار داشت: شرایط خوب نیست و شاید در آینده اگر پروتکل ها رعایت نشود شرایط بدتر هم بشود بنا بر این فرمانداران در شهرستان ها شرایط را رصد کرده و پرونده های تخلفات را به سرعت به دستگاه قضایی معرفی کنند تا برخورد قاطع صورت گیرد.
استاندار مرکزی اشاره کرد: در این شرایط نباید امید داشت که دنیا به ما واکسن بدهد، بلکه باید تمرکز را بر شرکت های دانش بنیان مصروف کرد که خوشبختانه بعضی از آنها دستاوردهای خوبی داشته اند، حتی بتازگی سرم سازی رازی در اراک موفق به تهیه کیت های تشخیص ویروس کرونا و آنفلوآنزا به صورت همزمان شده است و باید در این راستا همه دستگاه های اجرایی از شرکت های دانش بنیان حمایت کرده و نیاز آنها را رفع کنند.
آقازاده اشاره کرد: اگر ما مسئولان دستورالعمل ها را رعایت نکنیم، اساسا حساسیت مردم هم کم می شود بدین سبب همه مدیران در استان تا زمان برچیده شدن این ویروس باید توجه جدی به پروتکل های بهداشتی داشته باشد و امیدواریم که این اقلیت که موارد را رعایت نمی کنند از خواب بیدار شوند.
منبع:

1399/06/29
15:05:40
5.0 / 5
1934
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیماری , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک