هوای ایران پاییزی می شود

هوای ایران پاییزی می شود به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی مدیركل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی از وقوع رگبار باران و كاهش ۵ تا ۱۰ درجه ای دمای هوا در بیشتر مناطق كشور طی چهار روز آینده اطلاع داد.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا اظهارکرد: طی امروز (۶ مهر) با عبور امواج گذرا از نوار شمالی کشور در استان های اردبیل، سواحل شمالی، خراسان شمالی، ارتفاعات البرز و دامنه های جنوبی البرز در استان های سمنان و شرق تهران رشد ابر، وقوع رگبار باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیشبینی می شود.

وی با اشاره به اینکه در اواخر وقت امروز همراه با نفوذ هوای خنک شمالی به سواحل دریای خزر، وزش باد شدید و کاهش دما بین ۵ تا ۷ درجه سانتیگراد برای این نواحی دور از انتظار نیست، اظهار داشت: طی این مدت دریای خزر هم مواج خواهد بود همینطور طی روز دوشنبه (۷ مهر) ابرناکی و بارش باران در گیلان، مازندران و گلستان تداوم خواهد داشت.

مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی افزود: طی روز دوشنبه (۷ مهر) در ارتفاعات البرز، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و دامنه های جنوبی البرز واقع در استان های سمنان و شرق تهران وقوع رگبار باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید پیشبینی می شود.

وی با اعلان اینکه روز سه شنبه (۸ مهر) در ارتفاعات البرز مرکزی بارش پراکنده رخ می دهد، اظهارکرد: در دامنه های شرقی زاگرس واقع در استان های اصفهان، لرستان، چهارمحال و بختیاری، برخی مناطق فارس، کرمان و هرمزگان هم رشد ابر و رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد شدید دور از انتظار نیست.

ضیاییان با اشاره به اینکه طی بعد ازظهر روز چهارشنبه (۹ مهر) در ارتفاعات واقع در غرب و شمال غرب کشور بارش پراکنده و گاهی وزش باد رخ می دهد، اظهار نمود: طی روز پنج شنبه (۱۰ مهر) علاوه بر این مناطق در بعضی مناطق جنوب غرب و در دامنه های جنوبی البرز واقع در استان های قزوین، البرز و تهران ابرناکی، رگبار باران، گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید پیشبینی می شود.

به گفته مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی از بعد ازظهر امروز (۶ مهر) تا بامداد روز چهارشنبه (۹ مهر) کاهش محسوس دما بین ۶ تا ۱۰ درجه سانتیگراد در سواحل شمالی، شمال شرق، شرق، نواحی مرکزی کشور و استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز مرکزی خواهیم داشت.

وی در ادامه اظهار داشت: طی امروز و فردا (۶ و ۷ شهریور) در استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز مرکزی در استان های تهران، سمنان، قزوین و البرز و طی روزهای دوشنبه و سه شنبه (۷ و ۸ مهر) در شمال شرق و شرق کشور وزش باد افزایش می یابد.

ضیاییان در انتها درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۷ مهر) قسمتی ابری تا نیمه ابری به تدریج کاهش دما و افزایش باد و گاهی بارش باران با حداقل دمای ۱۹ و حداکثر دمای ۲۷ درجه سانتیگراد و روز سه شنبه (۸ مهر) هم نیمه ابری تا ابری گاهی افزایش باد و بارش باران با حداقل دمای ۱۷ و حداکثر دمای ۲۳ درجه سانتیگراد پیشبینی می شود.
1399/07/06
15:14:27
5.0 / 5
1961
تگهای خبر: بارش , دام , دریا , دما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک