معاون ابتدایی وزیر آموزش و پرورش عنوان كرد:

نبود آمار دقیق از دانش آموزان بی بهره از زیرساخت های فناوری

نبود آمار دقیق از دانش آموزان بی بهره از زیرساخت های فناوری خراسان جنوبی معاون ابتدایی وزیر آموزش و پرورش با اعلان اینكه آمار دقیقی نداریم كه چه تعداد از دانش آموزان از زیرساخت های فناوری بی بهره اند، اظهار داشت: اما برای این دانش آموزان بسترهای جایگزین ارائه شده، بسته های آموزشی تهیه شده و آموزش آنها بوسیله برنامه های تلویزیونی دنبال می شود.


رضوان حکیم زاده، امروز سه شنبه ۸ مهرماه در بازدید از مدرسه علامه حلی دختران بیرجند در جمع خبرنگاران اظهار نمود: در مناطق روستایی و عشایری و شهرهایی که جمعیت کمتری دارند، استقبال از حضور در مدارس زیاد بوده است.
به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، وی ادامه داد: در مناطق شهری در حال جمع بندی آمار نهایی استقبال دانش آموزان هستیم تا بتوانیم در آخر ماه مهر ارزیابی دقیق داشته باشیم.
معاون ابتدایی وزیر آموزش و پرورش افزود: برنامه وزارت آموزش و پرورش این است که صرف نظر از شرایط، تمام دانش آموزان باید برنامه آموزشی داشته باشند.
حکیم زاده افزود: مدیر مدرسه و مسئولان مناطق موظف به پیگیری هستند که هیچ دانش آموزی به سبب عدم دسترسی به زیرساخت های فناوری از جریان آموزش بازنماند. معاون ابتدایی وزیر آموزش و پرورش با اعلان اینکه راهبران آموزشی با رعایت پروتکل های بهداشتی در مناطق عشایری بسته های آموزشی را توزیع می کنند، اضافه کرد: باتوجه به شروع سال تحصیلی در مناطقی که امکان استفاده از محتوای الکترونیکی وجود نداشته، بسته های آموزشی توزیع شده است.
حکیم زاده بیان کرد: معلم، مسئول یادگیری تک تک دانش آموزان بوده و باید نقشه یادگیری را برای دانش آموزان تهیه نماید که در نقشه یادگیری یکی از اجزای مهم تدریس، بحث بازخورد و ارزشیابی است.
وی با اعلان اینکه در فضای مجازی ارزشیابی تعریف خاص خودرا دارد، اما در مجموع تحقق اهداف برنامه درسی مدنظر است، اشاره کرد: در سال تحصیلی جاری، مجموع کارهای دانش آموزان به صورت حضوری و مجازی و بسترهای دیگر مبنای آموزش خواهد بود.
معاون ابتدایی وزیر آموزش و پرورش با اعلان اینکه هدف از این آموزش ها، کسب مهارت هایی است که در برنامه درسی پیش بینی شده است، اضافه کرد: کارهای آموزشی و یادگیری پیش دبستانی مجازی از ۱۹ مهرماه جاری و هم زمان با هفته کودک در سراسر کشور و بوسیله شبکه آموزش، صداوسیمای استانها و شبکه شاد، شروع می شود.
حکیم زاده افزود: برنامه ویژه وزارت برای آن دسته از نوآموزان جدیدی که ثبت نام نکرده اند، این است که از بستر فضای مجازی ثبت نام صورت گیرد.
وی اظهار نمود: بر طبق اهداف یازده گانه برنامه درسی دوره پیش دبستانی و با درنظر گرفتن لزوم آماده کردن دانش آموزان برای سال آینده و ارتباط موثر با خانواده ها برنامه هایی به صورت استانی در بستر فضای مجازی آماده می شود.
معاون ابتدایی وزیر آموزش و پرورش با اشاره به تهیه درسنامه هایی با حمایت والدین، اضافه کرد: این برنامه به شکلی اجرا می شود که جذب ۱۰۰ درصدی نوآموزان را داشته باشیم.
حکیم زاده با اشاره به وضعیت هوشمندسازی مدارس، اشاره کرد: مدارس هوشمند جزء برنامه های وزارت بوده که از گذشته استانها دراین زمینه کوشش های بسیار خوبی داشتند.
وی با اعلان اینکه در شهرستان بیرجند این مساله بسیار عالی پیش رفته است، اظهار نمود: یکی از برنامه های اصلی وزارت، استفاده از بستر فناوری ها برای غنی سازی آموزش است که موضوع کرونا موجب شد این امر را با شتاب بیشتری دنبال نماییم.
معاون ابتدایی وزیر آموزش و پرورش با اشاره به ارائه بسته تشویقی از طرف وزارت برای معلمان، اضافه کرد: با وجود اینکه از اسفندماه مدارس تعطیل بودند و آموزش ها از بستر فضای مجازی و تلویزیون دنبال شد، اما وزیر آموزش و پرورش تمام تلاش خودرا به کار گرفت تا فوق العاده ویژه های فرهنگیان را برقرار کند.
حکیم زاده افزود: حالا در شرایط خاصی به سر می بریم که همه اقشار جامعه به خصوص پزشکان بیش از توان کار می کنند و معلمان نیز از این قاعده مستثنی نیستند اما با همدلی و مسیولیت پذیری باید کار پیش رود.
وی تصریح کرد: باتوجه به پیش بینی هایی که صورت گرفته، با وجود شرایط دشوار و شیوع ویروس کرونا نمی گذاریم آموزش به هیچ عنوان تعطیل شود.1399/07/08
13:31:41
5.0 / 5
1583
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشك , ثبت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک