نگرانی از اوج گیری مجدد كرونا

نگرانی از اوج گیری مجدد كرونا به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی معاون درمان وزارت بهداشت با اعلان اینكه ویروس كرونا با قدرت سرایت پذیری بیشتر، سلامت تمامی گروه های سنی را به شدت تهدید می كند اظهار داشت: روند شیوع بیماری در كشور سینوسی بوده و بعد از هر تعطیلی با اوج گیری مجدد بیماری مواجه هستیم و نگرانی ها از تعطیلی های پیش رو همچنان باقی است.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، دکتر قاسم جان بابایی در مسافرت به استان چهار محال و بختیاری از بخش های مختلف بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد بازدید نمود.
وی در این سفر به همراه مسئول دبیرخانه هیت امنای این معاونت از بخش های مختلف بیمارستان ولیعصر(عج) بروجن، مرکز آموزشی و درمانی هاجر(س) و بیمارستان کاشانی بازدید کرد و به ارزیابی روند ارائه خدمات به بیماران کرونایی و شیوه اجرای پروتکل درمانی پرداخت. همین طور بخش ICU مرکزی مرکز آموزشی درمانی آیت الله کاشانی شهرکرد را نیز افتتاح نمود.
جان بابایی در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا اظهار داشت: چهارمحال و بختیاری جز بهترین استانها در مدیریت بحران شیوع بیماری کرونا شمرده می شود.
وی ادامه داد: شیوع ویروس کرونا برای همگان درس آموخته هایی دارد که باید از آن بهره گرفت. این ویروس با قدرت سرایت پذیری بیشتر، سلامت تمامی گروه های سنی را به شدت تهدید می کند.
معاون درمان وزارت بهداشت همین طور اظهار نمود: بررسی روند شیوع بیماری کرونا در کشورهای مختلف جهان نشان می دهد، هرگونه سهل انگاری، لطمه های شدید و جبران ناپذیری به دنبال خواهد داشت.
جان بابایی اضافه کرد: روند شیوع بیماری در کشور سینوسی بوده و بعد از هر تعطیلی با اوج گیری مجدد بیماری مواجه هستیم و نگرانی ها از تعطیلی های پیش رو همچنان باقی است.
معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: کرونا طی مدت شیوع آن در کشور جان افراد زیادی، حتی در میان گروه های سنی جوان را گرفته است.
وی افزود: آنفلوانزا سرایت پذیری کمتری نسبت به ویروس کرونا دارد و با رعایت پروتکل های بهداشتی میزان شیوع این بیماری نیز کمتر خواهد شد، اما برنامه ریزی ها برای توزیع واکسن بین گروه های در معرض خطر انجام و این گروه ها واکسن را دریافت خواهند کرد.
جان بابایی اظهار داشت: به زودی از پرستاران، پزشکان و کادر بهداشتی و درمانی استان بواسطه مدیریت خوب بحران کرونا تقدیر می شود.
وی با بیان اینکه، کادر بهداشت و درمان چهارمحال و بختیاری از ماهر ترین و متعهدترین نیروهای سیستم بهداشت و درمان کشور هستند اشاره کرد: آینده شیوع بیماری کووید ۱۹ نا مشخص است و عدم رعایت پروتکل ها و افزایش بار مراجعات بیمارستانی، خستگی و فرسودگی کادر درمانی را به دنبال خواهد داشت.
وی درباب کنترل شیوع بیماری کرونا گفت: تعطیلی کسب و کارها باید به عنوان آخرین راه کار برای مقابله با بیماری کووید ۱۹ اعمال شود و تا حد امکان آموزش دانش آموزان بصورت مجازی و ازحضور آنها در مدارس کاسته شود.
وی افزود: همین طور سفارش می شود، با حمایت دستگاه های حاکمیتی و قضایی استان با یک برنامه کلی باید میزان شیوع بیماری کرونا را به حداقل رساند.
جان بابایی در آخر متذکر شد، مهمترین هدف سیستم بهداشت و درمان در مدیریت بحران شیوع بیماری کرونا کاهش فوتی های ناشی از این بیماری است، چونکه خسارت مرگ و میر انسانی غیرقابل جبران و برای جامعه تلخ است.
منبع:

1399/07/10
19:20:02
5.0 / 5
1939
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک