حاجی میرزایی:

آموزش تعطیل نیست صحبت درباره حضور یا عدم حضور در مدارس است

آموزش تعطیل نیست صحبت درباره حضور یا عدم حضور در مدارس است به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی وزیر آموزش وپرورش از برگزاری تعداد ۵۰۰ هزار كلاس درس زنده به صورت روزانه در شبكه آموزشی دانش آموزˮ شادˮ و تداوم فعالیتهای آموزشی در فضای مجازی در زمان تعطیلی مراكز آموزشی از جانب ستاد ملی كرونا خبرداد.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، قبل از ظهرامروز محسن حاجی میرزایی در حاشیه هفتمین نشست از سلسله نشست های گفت وگوی هفته که باهدف ایجاد ارتباط و تعامل دوسویه بین وزارت آموزش وپرورش و دستگاه های مختلف کشور و با مبحث گفتگو بر محور تحول با حضور سورنا ستاری، معاون علمی و فن آوری رئیس جمهور و اعضای شورای معاونان و روسای۷۶۰ منطقه در کشور برگزار شد، با قدردانی از معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و حمایت اثرگذار و گسترده وی در تقویت بنیان های علمی در آموزش و پرورش، اظهار نمود: این باور که آینده کشور و شکل گیری ظرفیت های علمی ازدوره مدرسه شروع می شود، اجتناب ناپذیر است و بر طبق این باور است که با پرورش دانش آموزانی پرسشگر، پژوهشگر، خلاق و نوآور سنگ بنای شکل گیری آینده متفاوتی را برای کشور رقم خواهیم زد.
حاجی میرزایی با اشاره به اینکه بازده اجتماعی مدارس بیشتر از مراکز آموزش عالی است، خاطرنشان کرد: برای دستیابی به همه اهداف بلندی که پیش رو داریم، لازم است بر روی مدارس تمرکز نماییم. خوشبختانه علاوه بر همکاریهای گسترده ای که بین وزارت آموزش و پرورش و معاونت علمی رئیس جمهور برقرار است، شناسایی نقطه اصلی تمرکز، اولویت و معماری درست همکاری ها دستاورد بسیار بزرگتری است.
ایشان در ادامه افزود: در این حوزه تفاهمات خوبی بین وزارت آموزش و پرورش و معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور برای شناسایی، هدایت و پشتیبانی از نخبگان و استعدادهای برتر، پژوهش سراها و هنرستان های فنی و حرفه ای شده است و برای اجرای طرح شهاب وتقویت المپیادها و شکل گیری جدید سازمان پرورش استعدادهای درخشان هم زمینه های مشترک همکاری ها بین آموزش و پرورش و معاونت علمی ریاست جمهوری جریان دارد و آینده امید بخشی را می توانیم از این همکاری ها رقم بزنیم.
وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به این سؤال که با عنایت به تعطیلی یک هفته ای مدارس تهران در شیوع بیماری کرونا آیا بعنوان یکی از اعضای ستاد ملی کرونا به شهرهای دیگر کشور هم پیشنهاد تعطیلی مدارس را در شرایط مشابه می دهید؟ اظهار داشت: در آموزش و پرورش امکان های مختلف آموزش حضوری و غیرحضوری را برای دانش آموزان فراهم نموده ایم. اما مرجع تشخیص حضور دانش آموزان در مدرسه بر عهده کارشناسان بهداشت است و ما طبق دستور و نظر آنها عمل خواهیم کرد و این مسئله برای ما چندان تفاوتی ندارد چون که ما برای هر دو نوع آموزش آمادگی لازم را داریم.
وی افزود: حتی در شرایطی هم که طبق نظر خانواده برای حضور یا عدم حضور دانش آموزان در مدارس عمل می نماییم، سخت گیری زیادی نداشته ایم. مراکز بهداشتی به طور دائم شاخصهای بهداشتی را در مدارس می کنند و به ستاد کرونا گزارش می دهند و در آنجا تصمیم گیری خواهد شد.
عضو کابینه دولت تدبیر و امید اظهار داشت: تابحال گزارشی از این قضیه که بازگشایی مدارس طبق شرایطی که بازگشایی کرده ایم، تأثیر تعیین کننده ای در انتشار کرونا داشته باشد، نداریم اما مرجع اصلی تشخیص بازگشایی یا تعطیلی مدارس، متخصصان سلامت کشور هستند.
حاجی میرزایی اظهار داشت: مجموعه وزارت بهداشت میزان رعایت پروتکل ها در مدارس را به طور هفتگی در ستاد ملی کرونا گزارش می دهد و گزارش هایی که در آموزش و پرورش و از راه استان ها هم به ما رسیده عموما گزارشات امیدبخشی است.
وی ادامه داد: برای تأمین سرانه بهداشتی در مدارس در خلال ماه های گذشته از زمان شروع سال تحصیلی تابحال بیشتر از ۲۴۰ میلیارد تومان سرانه آموزشی در اختیار مدارس قرار گرفته تا بتوانند امکانات لازم برای تأمین سلامت کامل دانش آموزان را فراهم نمایند.
وزیر آموزش و پرورش در مورد اجبار برخی مدارس به حضور دانش آموزان، تصریح کرد: در زمانی که ستاد ملی کرونا اعلام تعطیلی می کند هیچ مرکز آموزشی تحت هیچ شرایطی حق ندارد دانش آموزان را مجبور به حضور در مدارس کند و بطور قطع اگر گزارشی در خصوص فعالیت مراکز آموزشی در این زمان به دست ما برسد تخلف به حساب می آید. ولی در این زمان هم فعالیتهای آموزشی در فضای مجازی متوقف نخواهد شد و ادامه دارد.
حاجی میرزایی تصریح کرد: گزارشات ما تا کنون نشان دهنده برگزاری تعداد۵۰۰ هزار کلاس درس زنده به صورت روزانه در شبکه آموزشی شاد بوده و خوشبختانه ترافیک استفاده از شاد ترافیک بعضی از پیام رسان های خارجی را تحت تأثیر قرار داده و رکورد آنها را زده است و تلاش می نماییم تا اندک مشکلات این نرم افزار برطرف شود.
حاجی میرزایی با اشاره به اینکه در شرایط کرونا هیچگاه از تعطیلی کلی مدارس صحبت نکرده ایم و از حضور و عدم حضور دانش آموزان در مدارس صحبت می نماییم، اظهار داشت: اگر ستاد ملی کرونا اعلام نماید که حضور دانش آموزان لازم نیست، معلمانی که خدمات آموزشی را ارئه می کنند هم می توانند از راه مدرسه و هم از راه منزل خدمات آموزشی را عرضه کنند ولی در هر صورت مدرسه باز است.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، او در آخر خاطرنشان کرد: مدارس مانند باقی ارگان ها و مراکز خدماتی کشور هستند و تنها در شرایطی که مراکز خدماتی به دستور ستاد ملی کرونا بسته شود مدارس هم تعطیل اعلام می شوند و در غیراینصورت باید فعالیت کنند. مدارس کانون ارتباط ستاد و معلمان و خانواده هاست و باید فعالیت داشته باشند ولی حضور دانش آموزان در مدارس طبق نظر ستاد ملی کرونا و ترجیح خانواده بر استفاده از آموزش حضوری یا غیر حضوری است.
منبع:

1399/07/13
21:15:44
5.0 / 5
1652
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیماری , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک