ثبت گرمترین سپتامبر تاریخ در ۲۰۲۰

ثبت گرمترین سپتامبر تاریخ در ۲۰۲۰ خرید و فروش حیوان خانگی: مركز رصد تغییرات آب و هوایی كوپرنیك اعلام نمود: سپتامبر 2020، گرمترین ماه سپتامبر كره زمین از زمان ثبت داده ها بوده است.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، سپتامبر امسال پنج صدم درجه سانتیگراد گرم تر از سپتامبر سال ۲۰۱۹ و در مجموع گرمترین سپتامبر تاریخ بود.
کارشناسان می گویند: این نشانه روشنی از افزایش دما است که در اثر انتشار گازهای گلخانه ای رخ داده است.
بنابر اعلام کوپرنیک، گرما در قطب شمال هم بسیار بالاتر از حد متوسط بود.
سرویس تغییرات آب وهوایی کوپرنیک یکی از بخش های "برنامه کوپرنیک" بزرگ ترین برنامه منفرد دیدبانی زمین در دنیاست که توسط کمیسیون اروپا و با همکاری آژانس فضایی اروپا به راه افتاده است.
سرویس تغییرات آب وهوایی کوپرنیک همین طور تأیید کرد که یخ های دریای قطب شمال از زمان آغاز ثبت داده های ماهواره ای، به کمترین حد خود رسیده است.
پیش بینی می شود امسال بعنوان گرمترین سال اروپا ثبت گردد. در تابستان گذشته گرمای شدید موجب ثبت آتش سوزی های بسیار شدید در کالیفرنیا و استرالیا شد.
این وضعیت همین طور سبب شد که مرداد امسال "دره مرگ"، در صحرای کالیفرنیای جنوبی با ثبت دمای ۵۴.۴ درجه سلسیوس، رکورد بالاترین درجه ثبت شده گرمای کره زمین در یک قرن گذشته را به دست آورد.
علاوه بر این طوفان و باران مرگبار در فرانسه و ایتالیا نیز پرسش هایی را درباره نتایج افزایش دما مطرح کرده است.
بریتانیا نیز از این وضعیت مصون نیست. این کشور از بهار کم سابقه آفتابی اش لذت برد اما ماه آگوست شاهد ثبت بیشترین تعداد روزهای بالای ۳۴ درجه سانتیگراد بود و همزمان شهر ردینگ نیز شرجی ترین دوره ۴۸ ساعته خودرا تجربه نمود.
به گزارش شبکه خبری بی بی سی، پژوهشگران هنوز نتوانسته اند ارتباط مستقیمی بین این افزایش دما و تغییرات آب و هوایی برقرار کنند اما همگی معتقدند یکی از دلیلهای عمده این رکورد جدید، انتشار دی اکسید کربن به دلیل کارهای انسانی است.
منبع:

1399/07/18
10:46:12
5.0 / 5
1859
تگهای خبر: آب , آتش , ثبت , دریا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک