مدیركل حفاظت محیط زیست استان بوشهر خبر داد

شكایت محیط زیست ضد برخی شهرداری ها برای آلودگی محل دفن پسماند

شكایت محیط زیست ضد برخی شهرداری ها برای آلودگی محل دفن پسماند بوشهر محل های دفن پسماندها از مكان های مهم و مرحله نهایی در مدیریت پسماندهای خانگی و عادی محسوب می شوند كه نیازمند مدیریت اصولی هستند.


فرهاد قلی نژاد؛ مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر در این خصوص می گوید: مدیریت اصولی انواع پسماندها وفق قانون مدیریت پسماندها و آئین نامه اجرایی باید توسط متولیان که در قانون مشخص شده صورت گیرد و سازمان حفاظت محیط زیست بعنوان ناظر قانونی نظارت لازم را در این خصوص اعمال می کند.
وی می گوید: در دو سال گذشته با تشکیل کارگروه مدیریت پسماندها در استان و شهرستان ها مبحث پسماندهای استان بخصوص پسماندهای عفونی و خانگی مورد پیگیری قرار گرفته و بعضی از سایت های دفن پسماندهای خانگی در حال ساماندهی هستند ولی بعضی از شهرداری ها در این خصوص اقدام ننموده که ضد شهردارانی که تا کنون در محل های دفن اقدام نکرده اند در سال ۹۹ شکایت و پرونده قضایی به علت آلودگی فراوان تشکیل شده است. هم اکنون ضد ۶ شهرداری مرکز شهرستان شکایت کرده و به برخی از شهرداری ها هم مهلت داده ایم.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر توضیح داد: پرونده های قضایی این مورد در حال پیگیری بوده و وفق ماده ۷ قانون مدیریت پسماندها مدیریت و دفع بهداشتی و اصولی پسماندهای شهری از وظایف شهرداری ها و در روستا از وظایف دهیاران است.
گفتنی است در کارگروه مدیریت پسماندها ساماندهی محل های دفن پسماند استان بوشهر به منظور پیشگیری از آلودگی های محیط زیست و دریافت مجوزهای زیست محیطی محل های مذکور مصوب شده است.
منبع:

1399/07/25
15:43:43
5.0 / 5
1530
تگهای خبر: آلودگی , بهداشت , حفاظت , دام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک