نماینده شازند در گفتگو با خرید و فروش حیوان خانگی:

سازمان ملی نظارت در كشور تشكیل گردد

سازمان ملی نظارت در كشور تشكیل گردد به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی مركزی نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: باتوجه به ضعف نظارت در كشور می طلبد كه هر چه سریع تر سازمان ملی نظارت در سطوح مختلف تشكیل و بعد نظارتی تقویت شود.


محمود احمدی بیغش در گفتگو با ایسنا، با تاکید بر اینکه تجربه نشان داده است که دستگاههای نظارتی در کشور نتوانسته اند در حوزه وظایف و مأموریت های خود به خوبی عمل کنند، اظهار نمود: اگر دستگاههای نظارتی به وظایف خود به خوبی عمل می کردند و ضعف نظارتی در کشور وجود نداشت، امروز شاهد بروز برخی مشکلات در حوزه های گوناگون نبودیم.
وی با اشاره به اینکه نظارت یکی از اجزای اصلی مدیریت بوده و از اهمیت خاصی برخوردار است، اظهار نمود: به علت ضعف نظارتی در کشور پیشنهاد تشکیل سازمان ملی نظارت در کشور را که زیر نظر مجلس فعالیت کند مطرح کردم. این سازمان می تواند در همه امور کشور نظیر حوزه سلامت، امنیت، معیشت و موضوعاتی همچون سیستم بانکی، بیمه ها، شرکت ها، گمرک، سازمان غذا و دارو، شهرداری ها، املاک تملیکی حتی آموزش و... ورود کند.
احمدی بیغش بیان نمود: معتقدم حتی آن توقعی که مردم از دیوان محاسبات دارند برآورده نشده است، ضمن اینکه دیوان محاسبات در همه امور نمی تواند ورود کند. بر این اساس لزوم شکل گیری سازمان ملی نظارت برای نظارت صحیح در تمامی سطوح کشور برای حل مشکلات احساس می شود.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه نبود نظارت درست و برخی سوء مدیریت ها زمینه ساز بروز مشکلات عدیده ای در کشور شده است، تصریح کرد: نبود نظارت صحیح و سالم در کشور صدمه زاست و تشکیل سازمان ملی نظارت می تواند خلاء ناشی از نبود نظارت سالم را پر کند.
وی خاطرنشان کرد: ساختار و نحوه فعالیت سازمان ملی نظارت با کار مطالعاتی تدوین شده است و زیرساخت های مورد نیاز برای تشکیل این سازمان به زودی اطلاع رسانی خواهد شد.
آلودگی شازند در حد انفجار است
نماینده شازند در ادامه با اشاره به مشکل آلودگی های زیست محیطی در حوزه انتخابیه اش، اظهار نمود: شهرستان شازند به لحاظ استقرار صنایع بزرگ و آلاینده در حد انفجار است و تبعات زیست محیطی زیادی متاثر از آلودگی برخی صنایع متوجه مردم این منطقه است.
وی با تاکید بر اینکه فعالیت صنایع آلاینده در شهرستان شازند فاجعه انسانی و زیستی به همراه دارد، اظهار نمود: متاسفانه به تازگی یک شرکت متخلف با استفاده از رانت و با کمک بعضی از مسؤلان استانی و هیات دولت موفق به دریافت برخی مجوزها شده و به صورت غیرقانونی مبادرت به ساخت و ساز در محدوده شهرستان شازند کرده است که اگر این اتفاق شکل بگیرد، بطور قطع یک فاجعه انسانی و زیستی در این منطقه رخ خواهد داد.
این نماینده مردم در خانه ملت خاطرنشان کرد: برخی مواضع و اظهارات اینجانب باعث طرح مسائلی در خصوص مخالفت اینجانب با ایجاد اشتغال و سرمایه گذاری شده و برخی به این بهانه مبادرت به جوسازی و فضاسازی می کنند، در حالیکه به هیچ عنوان مخالف سرمایه گذاری، توسعه صنعتی و ایجاد اشتغال نیستم و اخطار بنده هم صرفاً به علت آلاینده بودن این واحد تولیدی و صنعتی است و راهکار آن دور کردن از شهرستان شازند است.
وی با تاکید بر اینکه سلامت مردم خط قرمز ماست، اضافه کرد: بطور قطع سلامت مردم شهرستان شازند با آغاز فعالیت این شرکت به صورت مضاعف صدمه جدی خواهد دید و بنده در ایام آینده جزئیات بیشتری از این اقدام غیرقانونی در سایه بهره گیری از رانت سیاسی و... را بیان خواهم کرد.
احمدی بیغش اظهار داشت: فعالیت این شرکت با آلایندگی همراه خواهد بود و تنها راهکار این است که جانمایی استقرار آن از محدوده شهرستان شازند به شعاع 30 کیلومتر فاصله بگیرد تا آلودگی متوجه مردم این منطقه نشود.
وی با تاکید بر اینکه نباید سلامت مردم را فدای منافع اقتصادی کرد، اظهار داشت: سرمایه گذاران این شرکت حاضر نیستند حتی از شازند تا ورودی سرزمینی شهرستان ملایر که 20 کیلومتر است لوله گذاری کنند یا با تانکر مواد را حمل کنند و استدلال آنها این است که لوله گذاری هزینه بردار است و حمل با تانکر ترافیک بوجود می آورد.
احمدی بیغش خاطرنشان کرد: در مقابل این استدلال غیر منطقی باید اظهار داشت که آنها بدنبال کسب منافع نجومی هستند و حاضر نیستند ریالی از سودآوری حاصل از فعالیت این شرکت کاهش پیدا کند و ابتلای مردم به انواع بیماری های صعب العلاج برای آنها مهم نیست. باید زیان های فعالیت این شرکت را برای مردم بازگو کرد.
منبع:

1399/08/10
11:30:02
5.0 / 5
1622
تگهای خبر: آلودگی , آموزش , بیماری , بیمه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک