تمدید اعتبار دفترچه های بیمه سلامت تا اختتام فروردین 1400

تمدید اعتبار دفترچه های بیمه سلامت تا اختتام فروردین 1400 خرید و فروش حیوان خانگی: مدیركل سامانه ها و روش های الكترونیكی سازمان بیمه سلامت ضمن تشریح فعالیت پایگاه اطلاعات برخط بیمه شدگان درمان كشور، از تمدید تاریخ اعتبار دفترچه های بیمه تا اختتام فروردین سال 1400 در تمامی صندوق های بیمه ای بجز صندوق ایرانیان آگاهی داد.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، صدرالله عباسی اظهار داشت: باتوجه به شیوع بیماری کرونا در کشور، جهت کاهش مراجعه حضوری بیمه شدگان به دفاتر پیشخوان دولت طرف قرارداد، برای تمدید دفترچه های بیمه با درخواست اداره کل بیمه گری و درآمد سازمان، دفترچه هایی که تاریخ اختتام اعتبار آنها از شروع مهرماه تا آخر سال جاری است، به شکل سیستمی تاریخ اعتبار آنها تا ۳۱ فرورین سال آینده افرایش پیدا کرده است.

مدیرکل سامانه ها و روش های الکترونیکی سازمان بیمه سلامت اضافه کرد: این اتفاق برای تمامی صندوق های بیمه ای سازمان بیمه سلامت، به جز صندوق بیمه ایرانیان است، البته بیماران خاص صندوق ایرانیان نیز مشمول این تمدید اعتبار شده اند.

وی اشاره کرد: با این تمدید سیستمی، دفاتر ۸ میلیون و ۲۹۰ هزار و ۲۶۷ بیمه شده در صندوق های کارکنان دولت، سایر اقشار، روستائیان و عشایر و سلامت همگانی و ۱۰ هزار و ۲۱۱ بیمار خاص در صندوق ایرانیان تا اختتام فروردین ماه سال ۱۴۰۰ تمدید اعتبار شده اند.

عباسی گفت: برمبنای بند چ ماده ۷۰ قانون برنامه ششم توسعه، ایجاد پایگاه اطلاعات برخط بیمه شدگان درمان کشور به سازمان بیمه سلامت محول و در همین راستا این مهم در دستور کار قرار گرفته و با جدیت نسبت به ایجاد مولفه های تحقق پذیری آن اقدام شد.

وی اظهار داشت: ایجاد ظرفیت های فیزیکی، ذخیره سازی، پردازشی و ارتباطی در چارچوب یک مرکز داده امن و قابل اطمینان، تولید بستر نرم افزاری تبادل داده و اطلاعات بین سازمانهای بیمه گر، برگزاری جلسات گوناگون در سطوح مختلف کارشناسی و مدیریتی با سازمانهای بیمه گر پایه و تکمیلی و اصلاح شیوه نامه رفع همپوشانی نمونه ای از فعالیت ها دراین پایگاه است.

عباسی اضافه کرد: تولید سامانه استحقاق سنجی مبتنی بر داده های این پایگاه نیز مد نظر پایگاه اطلاعات بر خط بود، این پایگاه در تاریخ ۲۵ مرداد سال جاری به بهره برداری عملیاتی رسیده است.

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، مدیرکل سامانه ها و روش های الکترونیکی سازمان بیمه سلامت اشاره کرد: از مهمترین دستاوردهای این پایگاه می توان به مواردی همچون ایجاد شفافیت در ارائه آمار بیمه شدگان درمان کشور، کنترل و رفع همپوشانی های بیمه ای، مدیریت بهینه هزینه ها و کمک به شکل گیری پرونده الکترونیک سلامت اشاره نمود.

بگفته وی، مردم می توانند با شماره گیری #۱۶۶۶* بوسیله تلفن همراه، با بهره گیری از سرویس استحقاق سنجی که مبتنی بر این پایگاه است، از آخرین وضعیت پوشش بیمه ای و تاریخ اعتبار دفاتر درمانی خود باخبر شوند.
منبع:

1399/08/11
22:41:20
5.0 / 5
1429
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , بیمه , دام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک