چرا پاییز سال جاری با وجود تعطیلی مراكز آموزشی، هوای تهران آلوده تر شده است؟

چرا پاییز سال جاری با وجود تعطیلی مراكز آموزشی، هوای تهران آلوده تر شده است؟ خرید و فروش حیوان خانگی: مدیر عامل شركت كنترل كیفیت هوای تهران با اشاره به دلیل آلوده تر شدن هوای تهران در پاییز سال جاری با وجود تعطیلی مراكز آموزشی اظهار داشت: سفرهای آموزشی در مجموع تنها حدود ۲۵ درصد از مجموع سفرهای شهری را می سازند و به همین نسبت روی رفت و آمدهای درون شهری تأثیرگذار هستند اما فراموش نكنیم خیلی از شهروندانی كه قبلاً از حمل و نقل عمومی استفاده می كردند، هم اكنون به خاطر شرایط كرونا از خودروی شخصی شان استفاده می نمایند.به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا حسین شهیدزاده با بیان اینکه شرایط جوی در کیفیت هوا تاثیر انکارناپذیری دارد، اظهار داشت: بعنوان نمونه در مهرماه سال جاری، تهران ۸ روز متوالی را پشت سرگذاشت که در این روزها هیچ باد مناسبی که قدرت خروج آلاینده ها از هوای شهر را داشته باشد، نوزید.

وی با اشاره به اینکه سرعت مناسب باد به جهت اینکه بتواند آلودگی را از هوای شهر خارج کند، ۴ تا ۵ متر بر ثانیه است. در صورتیکه در آن ۸ روز، سرعت باد تنها یکی دو متر بر ثانیه بود، اظهار نمود: وقتی آلودگی تولید می شود، باید راهی برای خروج این آلودگی وجود داشته باشد که مثال ساده آن، یک زودپز پُر از آب و بخاری است که سوپاپ خروج بخار نداشته باشد.

شهیدزاده با اشاره به اینکه در فصل های سرد سال همه اتفاقاتی که منجر به افزایش آلودگی می شوند، دست به دست هم می دهند، خاطرنشان کرد: در پاییز هوا به سمت سرد شدن می رود و سوخت بیشتری مصرف می شود، ضمن اینکه افرادی که در فصول گرم با استفاده از دوچرخه یا از راه پیاده روی در سطح شهر تردد می کنند، در فصول سرد ترجیح می دهند از خودروی شخصی شان استفاده کنند.

وی با اشاره به افزایش مصرف گاز شهری در نیمه دوم سال اظهار نمود: در نتیجه، کمبود گاز بعضی از صنایع، نیروگاه ها و پالایشگاه ها را ناچار به استفاده از سوخت های جایگزین بسیار آلاینده ای همچون گازوییل و مازوت می کند که از دیگر عوامل تشدید آلودگی هوای تهران به حساب می آید.

مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اشاره به اینکه پدیده اینورژن یا وارونگی دما از عمده ترین علل آلودگی هوای تهران در فصول پاییز و زمستان است، خاطرنشان کرد: وقتی هوای آلوده با تهویه طبیعی از شهر خارج نشود و طبیعت در حالتی قرار بگیرد که هوا ساکن شود و وارونگی دما اتفاق بیفتد، شاخص آلودگی هوا از حد مجاز عبور می کند و ناسالم می شود که از اوایل پاییز سال جاری شاهد این وضعیت هستیم.

به گزارش روابط عمومی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، وی با تاکید بر تاثیر تغییر روش محاسبه شاخص کیفیت هوا امسال و سخت گیرانه تر شدن آن نسبت به سال های گذشته تصریح کرد: اگر محاسبه کیفیت هوا از اول فروردین تا ۱۱ آبان سال جاری مطابق با محاسبه سال های قبل صورت می گرفت، هوای تهران، ۲۶ روز پاک، ۱۶۷ روز قابل قبول و ۳۳ روز ناسالم برای گروه های حساس ثبت می شد در حالیکه طبق محاسبه سختگیرانه جدید، ۱۵ روز پاک، ۱۵۹ روز قابل قبول، ۵۰ روز ناسالم برای گروه های حساس و دو روز ناسالم برای همه در تهران ثبت شده است.

منبع:

1399/08/12
19:25:06
5.0 / 5
1373
تگهای خبر: آب , آلودگی , آموزش , ثبت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک