طرح تعالی مدیریت مدرسه مسیری برای بروز خلاقیت مدارس باشد

طرح تعالی مدیریت مدرسه مسیری برای بروز خلاقیت مدارس باشد به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی وزیر آموزش وپرورش اظهار نمود: طرح تعالی مدیریت مدرسه چارچوب مشخص و مسیری معین برای بروز خلاقیت های مدرسه را فراهم آورد.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، محسن حاجی میرزایی درنشست شورای سیاست گذاری اجرای الگوی تعالی مدیریت مدرسه؛ با اشاره به اهمیت چارچوب هایی برای تقویت فرایندهای مدرسه اظهار نمود: مجموعه ای که در حال فعالیت است باید بتواند نتایج اقداماتش را پایش کند و اگر نتواند چنین کاری انجام دهد، اساسا این فعالیت ها راه به جایی نخواهد بود.
وی بابیان اینکه منطق طرح تعالی مدیریت باید بر حسب ارکان مدرسه و قابل فهم باشد، اظهار داشت: ابتدا باید فلسفه وجودی این طرح را برای کاری که انجام می دهد، شناسایی نماییم و سپس ماموریت هایی را برای هر واحد سازمانی در مدرسه مشخص نماییم و بعد از آن برای تحقق آن ماموریت ها متناسب با واقعیت ها، هدف هایی مشخص شود.
وزیر آموزش وپرورش با اعلان اینکه باید میزان توانمندی و دستیابی به نتایج را بطور مستمر رصد و پالایش نماییم، اظهار نمود: در بحث توانمندی؛ موضوع مهم نیست بلکه تحقق توانمندی دارای اهمیت است؛ بدین سبب کارهایی که بعنوان توانمندی انجام می دهیم؛ باید در امتداد ارتقای کیفیت آموزش و پرورش مدرسه باشد.
عضو کابینه دولت تدبیر و امید با اشاره به اینکه توانمندی بوسیله خلق نتیجه ممکن می شود، اظهار نمود: نباید بجای مدرسه، فکر کنیم؛ در این صورت نمی توان تعالی مدرسه ای که دست آنرا گرفته ایم و برایش الگو مشخص کرده ایم، را بسنجیم؛ بدین سبب موضوع ارائه برنامه به مدرسه اشتباه است و فقط باید چارچوب ها را برای مدرسه را مشخص نماییم تا مدرسه برای تعالی کیفیت خود بیاندیشد.
حاجی میرزایی اظهار داشت: باید تفاوت بین خودارزیابی و خود اظهاری قائل باشیم، مدلهای تعالی کیفیت سازمانی همه مبتنی بر ارزیابی داوطلبانه است اما در همین مدلها شواهد سنجیده می شوند و حقایق تایید شده توسط ارزیابان کنترل می شود؛ بدین سبب طرح تعالی مدیریت هم باید چنین رویکردهایی را داشته باشد.
وی اشاره کرد: باید کار را ساده نماییم و از پیچیدگی بپرهیزیم، نباید با طرح تعالی مدیریت مدارس کاری نماییم که ازنظر مدرسه فرمی برای پرکردن و رفع تکلیف باشد؛ بدین سبب باید متوجه این تهدید باشیم که ممکنست این رویه ها به یک عادت تبدیل گردد.
عضو کابینه دولت تدبیر و امید با تاکید بر اینکه به سبب اهمیت موضوع، امسال این طرح باید اجرائی شود، اظهار داشت: طرح تعالی مدیریت باید به مدرسه امکان تفکر و اندیشیدن دهد و چارچوب های معینی را برای مدرسه مشخص کند؛ بعنوان مثال برای مدرسه بیان کند که جامعه و دولت از مدرسه چه می خواهد و به مدرسه فرصت دهیم تا در این چارچوب فکر کند تا حد استقلال و صلاحیت مدرسه رعایت شود و مجالی برای بروز خلاقیت مدرسه فراهم گردد.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، او در آخر با اشاره به برخی لطمه های این طرح اظهار داشت: نباید مدارس با یکدیگر مقایسه شوند برای اینکه شرایط مدارس باهم متفاوت می باشد بلکه باید شرایط مدرسه نسبت به وضعیت، امکانات و پتانسیل هایی که قبل خود داشته است، مقایسه شود؛ بدین سبب مدرسه باید این طرح را بعنوان چارچوبی برای بهبود نتایج کیفیت آموزش و پرورش بداند.
منبع:

1399/08/13
12:30:22
5.0 / 5
1418
تگهای خبر: آموزش , دام , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک