افزایش چشمگیر مبتلایان به كرونا در آمریكا و اروپا

افزایش چشمگیر مبتلایان به كرونا در آمریكا و اروپا آمارهای رسمی نشان داده است ایالات متحده با بیشتر از ۹ میلیون و ۹۰۰ هزار مورد مبتلا شدن به كرونا و بیشتر از ۲۴۰ هزار مورد مرگ ناشی از این عفونت ویروسی هم اكنون، هم بیشترین تعداد مبتلایان و هم بالاترین تعداد كل قربانیانِ كووید ۱۹ را در جهان دارد.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، در آمریکا بیشتر از ۱۰۰ هزار مورد از مبتلا شدن به ویروس کرونا در روز چهارشنبه به ثبت رسید.
این رقم که توسط پروژه ردیابی کووید گزارش شده است با افزایش شدید بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان همراه بوده و همین مساله نشان داده است که افزایش آمار مبتلا شدن تنها به علت افزایش تست گیری نیست.
در روز چهارشنبه همینطور بیشتر از ۱۱۰۰ مرگ در رابطه با ویروس کرونا در آمریکا به ثبت رسید. هم اکنون بیشتر از ۵۰ هزار نفر در سرتاسر ایالات متحده به علت مبتلا شدن به کرونا در بیمارستان بستری هستند که این آمار مبین حدود ۶۴ درصد افزایش از آغاز اکتبر تا کنون است.
نرخ متوسط مرگ و میر روزانه در این کشور هم بار دیگر در حال افزایش می باشد، باآنکه هنوز از آغاز همه گیری پایین تر است.
بنابر گزارش شبکه خبری بی بی سی، در اروپا هم با افزایش قابل توجه موارد مبتلا شدن به کرونا همزمان با موج دوم همه گیری، تدابیر تازه ای اعمال شده است.
برای مثال در انگلیس مقررات قرنطینه ای به مدت چهار هفته به اجرا گذاشته شده است. بر طبق این مقررات، فروشگاه های غیرضروری، رستوران ها، کافه ها و باشگاه های ورزشی به مدت چهار هفته تعطیل می شوند. با این وجود برخلاف محدودیت های بهار، مدارس، کالج ها و دانشگاه ها اجازه ادامه فعالیت خواهند داشت.
بر مبنای مقررات تازه قرنطینه ای همینطور در این کشور مردم فقط برای کارهای ضروری می توانند از خانه بیرون بروند و اجتماع افراد ممنوع می باشد. بعلاوه خانوارهای مختلف نمی توانند در داخل خانه با هم دیدار کنند و در خارج از خانه هم فقط ملاقات با یک نفر مجاز است. برای متخلفان از این مقررات جریمه های نقدی مختلفی هم تعیین شده است.
گزارش ها حاکیست که این کشور هم اکنون بالاترین تعداد قربانیان کووید ۱۹ را در قاره سبز به خود مختص کرده است.
در فرانسه هم محدودیت های شدیدی که از حدودا دو هفته پیش برای مقابله با موج دوم کرونا در سطح ملی در این کشور اعمال شده، ادامه دارد.
بر طبق این تدابیر مردم فقط اجازه ترک خانه برای کارهای ضروری یا رفع نیازهای پزشکی را خواهند داشت.
کسب و کارهای غیرضروری مانند رستوران ها و کافه ها بسته هستند اما مدارس و کارخانه ها به کار ادامه خواهند داد.
محدودیت ها در فرانسه حداقل تا آخر ماه نوامبر (کمتر از یک ماه دیگر) ادامه خواهد داشت.
آلمان هم از اوایل نوامبر تدابیر تازه ای را برای مقابله با شیوع بیشتر کرونا به اجرا گذاشته است.
همینطور مقررات و قوانین کم و بیش مشابهی در سایر کشورهای اروپایی نظیر اسپانیا، ایتالیا و بلژیک که با افزایش شمار مبتلایان روبرو هستند به اجرا درآمده است.
منبع:

1399/08/16
11:50:35
5.0 / 5
1304
تگهای خبر: پزشك , ثبت , دام , طب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی
دوستان خرید و فروش حیوان خانگی
خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک