كشتار میلیون ها راسو در دانمارك برای مقابله با كرونا

كشتار میلیون ها راسو در دانمارك برای مقابله با كرونا دانمارك میلیون ها راسو در این كشور را به سبب جلوگیری از انتقال ویروس كرونا از بین می برد.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، این تصمیم بعد از آن گرفته شد که مقامات بهداشتیِ این کشور اعلام نمودند ۱۲ نفر به سبب ارتباط با راسوها به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شده اند و شیوع ویروس کرونا بوسیله این حیوان می تواند کارایی واکسن را کم کند.
ویروس جهش یافته کرونا در پنج مرکز پرورش راسو در دانمارک مشاهده شده است. این گونه کرونای جهش یافته در مناطق مختلف این کشور به ۱۲ نفر سرایت کرده است. با این وجود هیچکدام از این افراد دیگر ناقل ویروس کرونا نیستند.
مت فردریکسن" نخست وزیر دانمارک با بیان این خبر در جمع مقام های بهداشت و درمان بر ضرورت نابودی ۱۵ تا ۱۷ میلیون راسو اصرار کرد.
دانمارک در شمال اروپا بزرگ ترین پرورش دهنده راسوهای موسوم به مینک اروپایی است.
دانشمندان می گویند جهش یک ویروس امری طبیعی است و تعیین اینکه آیا چنین جهشی مانع از کارایی واکسن مبارزه با ویروس شود، مساله پیچیده ای محسوب می شود. با این وجود مقام های بهداشت و درمان دانمارک معتقدند که انتقال ویروس کرونا بوسیله راسوها ممکنست تغییرات هرچند کوچکی در پادتن تولید شده در بدن انسان بگذارد و بدین سان اثر واکسن یا واکسن های در حال ساخت برای مبارزه با بیماری کووید-۱۹ را تحت تاثیر قرار دهد.
"کاره مولباک" رئیس ستاد مبارزه با بیماریهای واگیردار دانمارک با هشدار نسبت به وقوع چنین اتفاقی اظهار داشت: بدترین سناریو این است که ویروس این دفعه از دانمارک منتشر شود.
وی با اشاره به پژوهش های دانشمندان اشاره کرد: تحقیقات نشان می دهند که پادتن تولید شده برای واکنش به ویروس انتقال یافته از راسوها از پادتن های عادی کم اثر تر است و همین می تواند موجب ناکارایی واکسن های در حال ساخت برای مبارزه با کووید-۱۹ شود.
دانمارک قبل از این و در فصل تابستان برنامه کشتار گسترده راسوها را در مزارعی که مواردی از مبتلاشدن به ویروس کرونا در آنها مشاهده شده بود، به اجرا گذاشت. دولت دانمارک می گوید تا حالا بیش از یک میلیون ۲۰۰ هزار راسو در این کشور از بین برده شده اند.
رئیس اتحادیه پرورش دهندگان راسو در دانمارک، این تصمیم را عامل مرگ صنعت تولید خز از پوست این جانور کوچک دانسته است.
به گزارش یورونیوز، دانمارک یکی از کشورهای موفق در کنترل بیماری کووید-۱۹ در جهان بشمار می رود با این وجود با شیوع موج جدید مبتلاشدن به این بیماری، دانمارک مانند بسیاری دیگر از کشورهای اروپایی، مقررات سختگیرانه را بار دیگر به اجرا گذاشته است.1399/08/16
21:05:57
5.0 / 5
1709
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , حیوان , دام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک