مشاهده مواردی از كروناویروس در مراكز پرورش راسو در ۶ كشور

مشاهده مواردی از كروناویروس در مراكز پرورش راسو در ۶ كشور به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی سازمان جهانی بهداشت (WHO) اعلام نمود: شش كشور موارد جدیدی از كروناویروس را در چندین مركز پرورش راسو (مینك) گزارش كرده اند.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، سازمان جهانی بهداشت اعلام نمود: دانمارک و ایالات متحده همچون شش کشوری هستند که مواردی از کروناویروس جدید را که به مراکز پرورش راسو مرتبط بوده اند، گزارش کرده اند.
در اطلاعیه این سازمان آمده است: ایتالیا، هلند، اسپانیا و سوئد نیز از دیگر کشورهایی هستند که مواردی از آلودگی با کروناویروس را در راسوها مشاهده کرده اند.
در دانمارک و بعد از هشدار در مورد انتقال کروناویروس جهشه یافته از راسوها به انسان و آلوده شدن ۱۲ نفر، اقدامات سختگیرانه ای در شمال این کشور اعمال شد.
کپنهاگ هشدار داده که این جهش می تواند اثربخشی هر واکسنی را در آینده تهدید کند و بنا بر این دستور داده شد تا ۱۷-۱۵ میلیون راسو از بین بروند.
بگفته پژوهشگران جهش ویروس مساله ای شایع و اغلب بی ضرر است و سبب بروز نوع شدیدتر بیماری در انسان نمی گردد. هرچند، مقامات دانمارکی نسبت به اینگونه موسوم به خوشه ۵ (Cluster 5) ابراز نگرانی کرده اند چونکه همچون ویروس های طبیعی توسط آنتی بادی ها مهار نمی شوند و ممکنست اثربخشی واکسن های احتمالی این بیماری را تهدید کند.
به گزارش مدیکال اکسپرس، سازمان جهانی بهداشت تاکید کرده است: مشاهدات اولیه نشان میدهد که علایم بالینی، شدت و انتقال در میان افراد آلوده مشابه با سویه های دیگر از ویروس SARS-CoV-۲ است. هرچند، خوشه ۵ دارای تلفیقی از جهش ها یا تغییرات است که قبل از این دیده نشده و در عین حال تاثیر تغییرات شناسایی شده در اینگونه هنوز به خوبی معین نیست.
منبع:

1399/08/17
19:20:38
5.0 / 5
1300
تگهای خبر: آلودگی , بهداشت , بیماری , دام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک