۲هزار روز نخست كودكان تهرانی، ورزشی می شود

۲هزار روز نخست كودكان تهرانی، ورزشی می شود به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران در همایش بین المللی ˮعلوم ورزشیˮ از تهدید جدی اضافه وزن در دهه های آینده كشور سخن گفت و اقدام مشترك برای ۲هزار روز نخست زندگی كودكان را ضروری خواند.به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، "امیر محسنی" در این همایش که به صورت مجازی و با حمایت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با شعار "توسعه فناوری ورزشی به منظور زندگی فعال" برگزار شد، اضافه کرد: اضافه وزن و چاقی یکی از اشکالات بهداشتی - تغذیه ای است که این مشکل با سرعت بیشتری در کودکان و نوجوانان مشاهده شده و تأثیر معناداری بر روی سلامت روحی و جسمی دارد.

وی اظهارداشت: یکی از تهدیدات چاقی در کودکان، زمانی است که آنها به سن بزرگسالی می رسند و در این زمان با بیماری های مزمن و مشکل در فعالیتهای اجتماعی مواجه خواهند شد. تحقیقات نشان داده ۱۴ درصد از کودکان ایران با چاقی و اضافه وزن وارد مدرسه می شوند و افزایش کم تحرکی به علل مختلف، گروه هایی از آنها را در سنین ۱۸ تا ۲۰ سالگی و در دورانی چون سربازی با چاقی و اضافه وزن مواجه می کند.

به گفته مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران، آنچه در این میان در افزایش معضلات اضافه وزن موثر است عوامل محیطی، سبک زندگی و عوامل فرهنگی بوده که می تواند نقش مخربی بر سلامت جسمانی، اجتماعی، عاطفی و عزت نفس کودکان داشته باشد.

وی تصریح کرد: طرح اقدام مشترک ملی برای ۲ هزار روز اول زندگی کودکان بر آن است تا بتواند بر افزایش فعالیتهای بدنی و کاهش آثار مخرب چاقی در آنها اثرگذار باشد. در این طرح اهدافی چون پیشگیری و درمان معضل چاقی کودکان، فرهنگ سازی زندگی فعال و ارتقا نگرش کودکان به فعالیتهای ورزشی، توسعه فضا و محیط های شهری متناسب با بازی کودکان، آموزش مهارت های پایه و بنیادی به کودکان را دنبال می نماییم.

محسنی اضافه کرد: سازمان ورزش شهرداری تهران در اجرای وظایف ذاتی خود در توسعه بسترهای ورزش همگانی با دارا بودن ۴۸۰ زمین چمن مصنوعی و بیشتر از ۲۰۰ مجموعه ورزشی چند منظوره، تلاش دارد با اجرای این طرح و با مشارکت دستگاه هایی چون وزارت خانه های آموزش و پرورش و ورزش و جوانان، گامی موثر در افزایش سلامت شهروندان بردارد.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان ورزش شهرداری تهران، مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران تصریح کرد: ایجاد فضاهایی برای انجام فعالیتهای بدنی کودکان در مناطق مختلف پایتخت با مساحت ۳۰۰ تا ۱۰۰۰ مترمربع و ارتفاع ۴ تا ۵ متر در این طرح پیشبینی شده است و در آن، فعالیتهای ورزشی و تفریحی برای کودکان در ۷ تا ۱۰ ایستگاه قابل اجرا خواهد بود.
1399/08/23
12:53:26
5.0 / 5
1202
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیماری , دام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
خرید و فروش حیوان خانگی
دوستان خرید و فروش حیوان خانگی
خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک