كووید-19 سبب شده زمین نفس عمیق بكشد

كووید-19 سبب شده زمین نفس عمیق بكشد خرید و فروش حیوان خانگی: بررسی ها و داده های ناسا نشان داده است آلودگی هوا در سرتاسر جهان طی سال جاری به علت شیوع بیماری كووید-19 كاهش یافته است و به نظر می آید كه سیاره ما بالاخره فرصتی برای كشیدن یك نفس عمیق یافته است.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، در حالی که همه جهان دوران غم انگیزی را پشت سر می گذارند، وقتی نوبت به بررسی وضع آب و هوا و آلودگی هوا می رسد می بینیم که داده ها داستان متفاوتی را روایت می کنند.
آیا ماندن در خانه و اعمال قرنطینه منجر به آلودگی کمتر شده است؟ به نظر می آید همچنین است، چون که مدل ترکیب جوی "GEOS" ناسا، آلودگی هوای جهانی را با و بدون شیوع کووید-19 بررسی نموده است و به نظر می آید تمام چیزی که زمین ما برای یک نفس راحت کشیدن نیاز داشته حضور کمتر انسان ها بوده است.
نتایج این مقایسه در کنفرانس بین المللی محاسبات با کارایی بالا، شبکه، ذخیره سازی و تجزیه و تحلیل 2020 عرضه شده است.
ناسا می گوید از ماه فوریه، غلظت جهانی نیتروژن دی اکسید در مقایسه با مدل کامپیوتری جهان پیش از شیوع کووید-19، تقریباً 20 درصد کاهش یافته است.
"کریستف کلر" نویسنده اصلی این مطالعه از انجمن تحقیقات فضایی دانشگاه ها(USRA) در مرکز پرواز فضایی گودارد ناسا توضیح داد: از برخی جهات، از میزان افت نیتروژن دی اکسید متعجب شدم. خیلی از کشورها طی دهه های گذشته به علت وضع مقررات فراهم کردن هوای پاک، کارهای بسیار خوبی در کاهش غلظت نیتروژن دی اکسید انجام داده اند، اما آنچه نتایج ما به وضوح نشان داده است این است که هنوز سهم قابل توجهی از رفتارهای انسانی بر میزان انتشار آن اثرگذار است.
این مشاهدات در کل روی 46 کشور انجام شد و 50 شهر از 61 شهر مورد بررسی، محدوده کاهشی بین 20 تا 50 درصد را در غلظت نیتروژن دی اکسید نشان دادند.
"اما نولند" از ناسا اظهار داشت: شما حتی گاهی می توانید کاهش نیتروژن دی اکسید را پیش از اعمال رسمی محدودیت های کرونایی مشاهده کنید، چونکه مردم احتمالاً رفت و آمد خویش را به دنبال ترس از مبتلا شدن به بیماری کووید-19 کاهش داده اند.
وقتی این مدل بر مبنای حالت عادی مانند سالهای گذشته در سال 2020 هم شبیه سازی شد، حاکی از آلودگی هوا به شکل مشابه بود، اما وقتی این مدل با مشاهدات واقعی سال جاری به دنبال انتشار کرونا تغذیه شد، نتایج متفاوتی را عرضه داد.
تعطیلات و اعمال قرنطینه در کشورها و شهرها برای نخستین بار در ووهان چین انجام شد که به آلودگی کمتر هوا منجر گردید و تنها در این منطقه باعث کاهش حدود 60 درصدی انتشار آلاینده ها نسبت به پیشبینی و روال عادی مانند سالهای گذشته بود.
ناسا از داده های شهرهای مختلف رونمایی کرده است. بعنوان مثال، 60 درصد کاهش در آلودگی هوای میلان و مادرید نشان داده شده و شهر شلوغ نیویورک هم به دنبال شیوع کووید-19 با کاهش 45 درصدی آلودگی هوا روبرو شده است.
ازاین رو به نظر می آید که زمین به لطف شیوع بیماریکرونا بالاخره توانسته فرصتی برای کشیدن یک نفس عمیق پیدا کند.1399/08/30
16:39:39
5.0 / 5
1265
تگهای خبر: آب , آلودگی , بیماری , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
خرید و فروش حیوان خانگی
دوستان خرید و فروش حیوان خانگی
خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک