رییس سازمان حفاظت محیط زیست اعلام كرد:

كاهش مصرف و جلوگیری از هدررفت آب راهكار تطبیق با اوضاع اقلیمی

كاهش مصرف و جلوگیری از هدررفت آب راهكار تطبیق با اوضاع اقلیمی خرید و فروش حیوان خانگی: تهران- ایرنا- رییس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان این كه روزهای سختی از لحاظ آبی پیش رو است، اظهار داشت: كشور باید خویش را با اوضاع اقلیمی موجود وفق دهد و به مصرف كمتر آب و جلوگیری از هدررفت آن عادت كند.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایرنا، عیسی كلانتری روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی در مورد تدابیر سازمان حفاظت محیط زیست برای پیش بینی های انجام شده در خصوص این كه با وضعیت موجود كشور در سال های آینده وارد مرحله خشكسالی خواهد شد و سال آینده هم با عنایت به بارش های اعلام شده سالی توام با خشكسالی خواهد بود، اظهار داشت: این خشكسالی كماكان ادامه دارد امسال نسبت به سال قبل 20 درصد و نسبت به بلندمدت نزدیك به 40 درصد بارش كمتر داشتیم.
وی تصریح كرد: بارش ها از یك طرف و افزایش دمای هوا از سوی دیگر، دو مسئله هستند و این مسائل نیاز آبی را در كشور بیشتر می كنند.
رییس سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: بر این اساس كشور باید خویش را با اقلیم موجود تطبیق دهد یعنی در مصرف آب صرفه جویی شود زیرا محیط زیست ما تحت تاثیر شدید مسائل بارش ها قرار دارد.
كلانتری با اشاره به اینكه حیات وحش و حیات اهل، پوشش گیاهی، فرسایش ها به طور مثال فرسایش خاك و غیره همه تحت تاثیر قرار می گیرند، تصریح كرد: به هر صورت كشور روزهای سختی را از لحاظ آبی پیش رو دارد و باید با مصرف كمتر آب و جلوگیری از هدررفت آن عادت نماییم.
وی در پاسخ به این پرسش كه آِیا برای تغییر سیاست گذاری ها پیش بینی صورت گرفته است، اظهار داشت: بطور قطع باید همین طور باشد حتی اگر ما نخواهیم تغییری در این زمینه تولید نماییم، خود طبیعت این را تحمیل خواهد نمود. ما ناچاریم كه خویش را با اوضاع اقلیمی موجود تطبیق دهیم و از ان طرف هم الگوی مصرف، كشت و غیره را عوض نماییم.
علمی**2038**
خبرنگار: درنا محمدیان* انتشار: محتشمی پور
برای اطلاع از اخبار متنوع علمی و فناوری، با كانال علمی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
irnaelm@
ttps: //telegram


1396/10/06
19:21:03
5.0 / 5
4553
تگهای خبر: بارش , حفاظت , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک