میدری:

محتوای آموزشی را از دست شركت های تجاری در بیاوریم

محتوای آموزشی را از دست شركت های تجاری در بیاوریم معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: همانطور كه بررسی های وزارت ارتباطات نشان می دهد، بخش هایی از كشور بطور كلی به اینترنت دسترسی ندارند و حتی اگر بخواهیم برای دانش آموزان تبلت هم فراهم نماییم، مسئله را حل نمی نماید.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، احمد میدری در سومین نشست از کارگاه تعاملی سیاستگذاری کودکان اظهار داشت: سیاست گذاری نیازمند این است که یک مسئله مشخص را مورد هدف قرار دهیم و تلاش نماییم آن مسئله حل شود. به نظر مسئله دو چیز است؛ اول اینکه فقرا به اینترنت دسترسی ندارند و باید کمک نماییم این دسترسی فراهم گردد و دوم عدم ارتباط با فضای مدرسه است؛ به نظر مسئله دوم مسئله اصلی ماست.
وی ادامه داد: دسترسی فقرا به اینترنت، تبلت و تلفن همراه کاری است که باید با تلاش صورت گیرد، اما همانطور که بررسی های وزارت ارتباطات نشان می دهد، بخشهایی از کشور بطور کلی به اینترنت دسترسی ندارند و حتی اگر بخواهیم برای دانش آموزان تبلت هم فراهم نماییم، مسئله را حل نمی کند اما با اهمیت تر از آن این است که آموزش و پرورش و مدرسه کارکرد آموزش صرف ندارد که ما آموزش های غیرحضوری را جایگزین مدرسه نماییم.
وی اشاره کرد: مدرسه کارکرد تربیتی دارد، شاید بعد از آن که کودک به سن آموزش می رسد، در تعلیم و تربیت مهمترین نهاد مدرسه است و بنا بر این تجربه کشورها تاکید بر این امر دارد که آموزش ترکیبی و بازگشایی مدارس در کشورها سیاست نخستی است که باید دنبال شود.
میدری معتقد است: شاید هیچ نهادی در کشور به اندازه آموزش و پرورش در وضعیت کرونائی به تغییر در شیوه ارائه خدمت کشانده نشده است.
وی ادامه داد: مدارس ما از شیوع ویروس کرونا آموزش غیرحضوری را دنبال کردند. این تغییر رفتار دائمی در دانش آموزان خواهدنمود و در بعضی از مناطق می تواند به ترک تحصیل دائمی و ورود بچه ها به بازار کار منجر شود که یک تغییر اساسی در فرهنگ کشور خواهد بود.
معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلان اینکه این تعطیلی و شیوه آموزش و نمره دهی به دانش آموزان میتواند رفتارهای نادرست را در سیستم آموزشی کشور تثبیت کند، اظهار داشت: بطور قطع آموزش و پرورش تلاش هایی دارد و نگران است.
میدری همین طور اظهار داشت: آنچه جامعه امروز را ساخته، نظام آموزشی بوده است و اگر بخواهد نابرابری در کشور کم شود، باید سیستم آموزشی عادلانه تری داشته باشیم و باید از این فرصت استفاده نمائیم تا محتوای آموزشی را از دست شرکت های تجاری در ایران در بیاوریم و آنرا امری عمومی نماییم.1399/09/10
22:53:16
5.0 / 5
924
تگهای خبر: آموزش , اینترنت , دام , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک