خبر خوش لایحه بودجه ۱۴۰۰ برای محیط بانان

خبر خوش لایحه بودجه ۱۴۰۰ برای محیط بانان خرید و فروش حیوان خانگی: بر طبق لایحه بودجه سال 1400، اعتبارات سازمان حفاظت محیط زیست در بخش حفاظت از مناطق تحت مدیریت سازمان محیط زیست و پشتیبانی از محیط بانان نسبت به سال قبل بیش از 36 میلیارد تومان افزایش یافته است.به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، سهم سازمان حفاظت محیط زیست از لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ - که روز گذشته (۱۱ آذر) تقدیم مجلس شد - بیش از ۱۲۲۸ میلیارد تومان است که نسبت به سال قبل حدود ۵۹۰ میلیارد تومان افزایش یافته است.

بر اساس لایحه بودجه این مبلغ در سازمان حفاظت محیط زیست باید صرف اموری همچون پایش و مدیریت آلاینده ها، تقویت صندوق ملی محیط زیست برای اجرای قانون هوای پاک، نظارت بر مدیریت پسماندها، حفاظت و پایش محیط زیست دریایی، حفاظت از مناطق تحت مدیریت سازمان محیط زیست و پشتیبانی از محیط بانان و... شود.

گفتنی است که بخش قابل توجهی از این بودجه ( بیش از ۳۲۴ میلیارد تومان) برای پایش و مدیریت آلاینده ها درنظر گرفته شده همین طور مقرر شده است که ۸۵۵ میلیون تومان برای اجرای قانون هوای پاک از محل صندوق ملی محیط زیست هزینه شود.

سهم نظارت بر مدیریت پسماندها از لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ نیز بیش از ۳۰ میلیارد تومان است.

از سویی دیگر در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، بیش از ۳۹ میلیارد تومان برای ارتقای توان فیزیکی و تجهیزاتی محیط بانان درنظر گرفته شده است. این رقم نسبت به بودجه سال قبل بیش ۳۶ میلیارد تومان بیشتر شده است و تفاوت شایان توجهی دارد.

به طور کلی برای حفاظت از مناطق تحت مدیریت سازمان محیط زیست و پشتیبانی از محیط بانان بودجه ای حدود ۱۰۸ میلیارد و ۲۹۷ میلیون تومان درنظر گرفته شده است. این درحالیست که این رقم در بودجه سال ۱۳۹۹، حدود ۲۹ میلیارد تومان بود.

بر این اساس درلایحه بودجه سال آینده برای فرهنگسازی و ارتقای مشارکت های مردمی در حوزه محیط زیست بودجه ای حدود ۱۴۳ میلیارد تومان لحاظ شده است.

منبع:

1399/09/13
20:02:43
5.0 / 5
1231
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک