مدیركل حفاظت محیط زیست استان خبر داد

آغاز شمارش حیات وحش مناطق حفاظت شده گرمسیری كهگیلویه و بویراحمد

آغاز شمارش حیات وحش مناطق حفاظت شده گرمسیری كهگیلویه و بویراحمد به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی کهگیلویه و بویراحمد مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: از امروز ۸۷ نفر کارشناس و محیط بان در قالب ۲۷ اکیپ کار شمارش سالانه گونه های جانوری مناطق حفاظت شده گرمسیری استان را انجام می دهند.


سید اسدالله هاشمی بامداد امروز ۱۸ آذرماه ۹۹ در این خصوص اضافه کرد: ۲۷ اکیپ به مدت ۴ روز با همکاری، تشکل های محیطی زیستی مردم نهاد، همیاران افتخاری و معتمدین محیط زیستی، گونه های جانوری مناطق حفاظت شده و تحت مدیریت مناطق گرمسیری استان را شمارش خواهند داد.
وی اظهار نمود: هر ساله به منظور اطلاع از وضعیت جمعیتی گونه های مهم حیات وحش، در تمام مناطق حفاظت شده و شکار ممنوع تحت مدیریت محیط زیست استان، انواع گونه های جانوری شمارش می شوند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: با رعایت تمام دستورالعمل های بهداشتی این سرشماری از امروز ۱۸ آذرماه به مدت ۴ روز توسط ۸۷ نفر کارشناس و محیط بان صورت خواهد گرفت.
هاشمی اظهار داشت: بعد از این آماربرداری، اطلاعاتی در مورد وضعیت ترکیب سنی و جنسی جمعیت های موجود، توجه به اهمیت، حمایت و آشنایی هرچه بیشتر با مشکلات محیط زیستی پیش روی و تبادل نظر در جهت، چگونگی برخورد و رفع مشکلات زیست محیطی برنامه ریزی خواهد شد.
وی تصریح کرد: هدف از این سرشماری ها برآورد جمعیت حیات وحش، در مناطق مختلف حفاظت شده است، چنانچه مشاهده سایر گونه ها همچون گوشتخواران و حتی نمایه های حضور سایر گوشتخواران مهم هم در فرم های سرشماری هم ثبت می شوند.
به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از اداره روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد، مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد بیان نمود: در این سرشماری که به روش مشاهده مستقیم انجام می گیرد وضعیت آبی مناطق، پوشش گیاهی و علوفه ای هم مورد پایش قرار می گیرد.
منبع:

1399/09/18
17:22:03
5.0 / 5
1017
تگهای خبر: آب , بهداشت , پوشش گیاهی , ثبت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
خرید و فروش حیوان خانگی
دوستان خرید و فروش حیوان خانگی
خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک